Авторка законопроєкту про цивільні партнерства не буде відкликати його через позицію ПЦУ

Автори законопроєкту №9103 про цивільні партнерства не відкликатимуть його через позицію Православної церкви України. Про це у коментарі “Укрінформу” 29 березня заявила одна з авторок документа, нардепка від “Голосу” Інна Совсун.

“Щодо питання, чи планую я відкликати законопроєкт через реакцію Синоду ПЦУ, відповідь очевидна: ні”, – заявила вона.

За словами політикині, документ ні до чого не зобов’язує представників церкви.

“Ніхто не має через це перешкоджати праву людей бути щасливими. Церква могла б мати думку щодо вінчання. До світського шлюбу церква не має жодного відношення. А в законопроєкті йдеться навіть не про шлюб, він про реєстровані партнерства”, – сказала Совсун.

Вона додала, що багато українців підтримують легалізацію одностатевих шлюбів, і у зв’язку із цим, на думку нардепки, церкві також доведеться змінювати свою позицію.

“Я бачуся, я говорю з ЛГБТ-військовими, я чую про їхні проблеми – це сотні, тисячі історій. Переконана, що ми як суспільство маємо виправити велику несправедливість, коли в частини громадян і громадянок менше прав, ніж в усіх інших”, – заявила Совсун.

Законопроєкт було зареєстровано 13 березня. Згідно з документом, цивільним партнерством вважатимуть зареєстровану в певному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї або різної статі. Автори законопроєкту наголосили, що реєстроване партнерство – це не шлюб. Однак після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім’ї першого ступеня спорідненості, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і чи ведуть спільно домашнє господарство.

Синод ПЦУ 28 березня засудив законопроєкт, заявивши, що він “несе загрозу для суспільної моралі, зокрема для морального і психологічного здоров’я дітей та їхнього права на виховання в сім’ї, створеній на підставі шлюбу чоловіка і жінки, та погіршуватиме демографічну ситуацію в Україні”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією