ЛГБТК+ католики обережно вітають нового папу, незважаючи на його антигейські коментарі: “Думки можуть змінюватися”

ЛГБТК+ католицькі групи обережно привітали нового папу Роберта Превоста – Папу Лева XIV – як главу Католицької Церкви після того, як він раніше висловлював антигейські погляди.

Народжений у Чикаго Превост, який має подвійне американське та перуанське громадянство, є першим американцем, який обійняв посаду Папи. 69-річного чоловіка було обрано у четвер (8 травня) після дводенного папського конклаву після смерті 88-річного Папи Франциска у квітні.

Франциск залишив суперечливу спадщину щодо підтримки ЛГБТК+ спільноти, але він пом’якшив церковну мову щодо квір-людей порівняно зі своїми попередниками, наприклад, своїм знаменитим висловом “хто я такий, щоб судити?“.

Хоча Превост не вважався фаворитом на обрання Папою і не має великого публічного досьє коментарів щодо питань, що впливають на ЛГБТК+ людей, він, як повідомляється, був близький до Папи Франциска і вважається центристом.

Однак після його обрання The New York Times повідомила, що Превост у 2012 році критикував розважальні медіа, кажучи, що вони виявляють “співчуття до переконань і практик, які суперечать Євангелію”, включаючи “гомосексуальний спосіб життя” та “альтернативні сім’ї, що складаються з одностатевих партнерів та їхніх усиновлених дітей”.

Виступаючи із заявою після його обрання, Пастирська рада Вестмінстерських ЛГБТ+ католиків заявила, що “тепло” вітає Папу Лева XIV і вважає, що його промова з балкона Святого Петра “наголосила на його прагненні будувати мости, вести діалог і йти разом, включаючи всіх до народу Божого”.

“Будучи рішучим прихильником Синодального навернення Церкви, розробленого Папою Франциском, ми сподіваємося, що він відійшов від свого звернення до єпископів 2012 року, коли він висловив занепокоєння тим, що західні новини та популярна культура пропагують “співчуття до переконань і практик, які суперечать Євангелію”, зокрема, згадуючи “гомосексуальний спосіб життя” та “альтернативні сім’ї, що складаються з одностатевих партнерів та їхніх усиновлених дітей”, – заявила група.

“Ми віримо, що тепер він буде відкритий до того, щоб вислухати життєвий досвід ЛГБТ+ католиків, їхніх батьків та сімей”.

У своїй заяві група також зазначила, що “думки та ідеї можуть змінюватися”, і звернула увагу на те, що новий Папа “підтримав зміни в пастирській практиці Папи Франциска, щоб дозволити розлученим та цивільно одруженим католикам приймати Святе Причастя, і він висловив підтримку Fiducia Supplicans, що дозволяє благословення одностатевих пар”.

“Він висловив відкритість до маргіналізованих груп, хоча його позиція щодо конкретних питань залишається неоднозначною, включаючи занепокоєння ЛГБТ+ католиків”, – додають вони, роблячи висновок, що його обрання є “чіткою відсіччю тим, хто хотів повернення до суворого легалізму та більш фортечної Церкви”.

Глобальна мережа райдужних католиків (GNRC) заявила у своїй заяві, що “в цьому світі невизначеності та небезпеки потреба в мужності, сильному лідерстві, співчутті та пастирській опіці багатьох поранених, маргіналізованих та відкинутих є більш нагальною, ніж будь-коли”, і щодо анти-ЛГБТК+ заяв Превоста сподівається, що “думки та ідеї можуть змінюватися”.

“Він підтримав зміни в пастирській практиці Папи Франциска, щоб дозволити розлученим та цивільно одруженим католикам приймати Святе Причастя, і він висловив помірну, але присутню підтримку Fiducia Supplicans. Він висловив відкритість до маргіналізованих груп, хоча його позиція щодо конкретних питань, таких як благословення одностатевих пар, залишається неоднозначною”, – написала група.

“У минулому він відкидав клерикальні привілеї, кажучи: “Єпископ не повинен бути маленьким принцом, що сидить у своєму королівстві”, а натомість має бути “смиренним, близьким до людей, ходити та страждати з ними”, і він послідовно наголошував на необхідності будувати мости.

Ми віримо, що це свідчить про Церкву, яка буде поруч із найбіднішими та найбільш маргіналізованими, і що справжній діалог залишається можливим“.

Маріанна Дадді Берк, співголова GNRC, сказала: “Ми сподіваємося, що наш новий Папа продовжуватиме вчитися з історій ЛГБТІК+ людей, цінувати наші дари та визнавати, що певні вчення та практики завдали шкоди членам Тіла Христового і повинні бути переглянуті. Ми приєднуємося до багатьох у всьому світі, молячись за його служіння на цій новій посаді“.

Кріс Велла, співголова GNRC, сказав: “Ми вдячні Святому Духу, який керував кардиналами у їхньому розпізнаванні. Ми молимося, щоб Папа Лев XIV мудро керував Церквою і був пастирем, який добре знає людську паству“.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією