Японське місто рідкісним кроком визнало одностатеві пари

Японське місто зареєструвало одностатеву пару як партнерів за однією адресою – незвичайний крок, який чоловіки назвали «новаторським» у країні, де немає шлюбного рівноправ’я.

В Японії кожен реєструє свою адресу в місцевих органах влади, і 38-річний Кейта Мацуура розповів AFP, що раніше він був зареєстрований окремо від свого партнера Ютаро Фудзіями, незважаючи на те, що вони жили разом.

Коли пара переїхала до Омури, в південному регіоні Нагасакі, вони повідомили міській владі, що хочуть бути зареєстровані разом, як подружня пара.

Спочатку місто запропонувало зареєструвати Фудзіяму як родича Мацуури, але після дискусій вони погодилися цього місяця зареєструвати його як чоловіка, повідомила Мацуура у вівторок.

Японія є єдиною країною G7, яка не визнає одностатеві союзи, і місцеві ЗМІ назвали цей крок безпрецедентним.

Хоча реєстрація не є тим самим, що і законний шлюб, Мацуура сказав, що він був «здивований і дуже щасливий».

«Я не міг перестати танцювати і посміхатися, – сказав він.

«Я думаю, що це новаторське рішення – крок далі, ніж система партнерства, що не є юридично зобов’язуючим», згідно з якою муніципалітети видають свідоцтва гомосексуальним парам, – сказав він.

«Я сподіваюся, що це принесе більше практичної користі одностатевим парам і стане кроком до легалізації одностатевих шлюбів».

Тайвань – єдине місце в Азії, де існує шлюбна рівність, а цього року Таїланд зробив ще один крок до легалізації одностатевих союзів.

В Японії опитування громадської думки свідчать про зростаючу підтримку законів, дружніх до ЛГБТК, особливо серед молоді.

Але правляча консервативна партія неохоче просуває реформи.

Десятки великих муніципалітетів, включаючи Токіо, тепер пропонують свідоцтва про партнерство, які дозволяють одностатевим парам прирівнюватися до подружжя в певних сферах, таких як житло, медицина і соціальне забезпечення.

Багато великих японських компаній також пропонують однакові сімейні пільги для ЛГБТК і гетеросексуальних працівників.

Однак, низка нещодавніх судових справ щодо конституційності одностатевих шлюбів у Японії призвела до розбіжностей у рішеннях.

Конституція Японії 1947 року говорить, що шлюб вимагає «взаємної згоди обох статей», але вона також стверджує, що всі люди «рівні перед законом».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар