У Японії визнали неприйнятним обмеження трансгендерних жінок у користуванні жіночими вбиральнями
Верховний суд Японії постановив, що обмеження трансгендерних жінок у користуванні жіночими вбиральнями на робочих місцях є неприйнятним та протизаконним. Це перше рішення суду вищої інстанції щодо використання ванних кімнат ЛГБТ-людьми.
Про це
Суд розглядав справу 50-річної трансгендерної посадовиці міністерства економіки, якій не дозволили скористатися жіночою вбиральнею біля її офісу й змусили ходити до тих, які розташовувалися на інших поверхах. Міністерство пояснило своє рішення тим, що інші працівниці відчувають дискомфорт і не бажають ділити одну вбиральню з трансгендерною жінкою.
У позивачки діагностували гендерну дисфорію в 1999 році – вже після того, як вона почала працювати в Міністерстві економіки. Із 2009 року вона попросила у свого начальника дозволу на носіння жіночого одягу та макіяжу на роботу. Їй дозволили це робити та перевели на іншу посаду, проте користуватися жіночими туалетами вона так і не змогла.
В офіційних документах вона зареєстрована як чоловік, оскільки не робила трансгендерного переходу. У Японії операції зі зміни статі дозволені тільки в разі проблем зі здоровʼям.
Зрештою колегія з пʼяти суддів одноголосно ухвалила рішення про те, що обмеження використання ванних кімнат є незаконним, скасувавши рішення суду нижчої інстанції.
Суддя Юкіхіко Імасакі висловив сподівання, що в майбутньому зʼявляться рекомендації щодо використання туалетів трансгендерними людьми на основі індивідуальних випадків.
“Наразі, коли виникає подібна ситуація, немає іншого способу, окрім як дослухатися до думок і прохань трансгендерної людини й інших співробітників… і шукати найкраще рішення”, – сказав він.
Позивачка зазначила, що задоволена позитивними висновками Верховного суду Японії, а в міністерстві економіки повідомили, що вивчать рішення суду й вживатимуть заходів, щоб забезпечити рівне ставлення до своїх працівників.
Нагадаємо, що парки розваг Діснея у всьому світу
Отже, громадськими унісекс-вбиральнями можуть користуватися люди будь-якої статі чи гендерної ідентичності. Крім того, вони зручні в тих випадках, коли до вбиральні мають зайти одночасно дві різностатеві людини, приміром якщо мати відводитиме туди маленького сина або дружина допомагатиме своєму чоловіку з інвалідністю тощо.