У Японії суд залишив у силі заборону одностатевих шлюбів, але визнав порушення прав ЛГБТ-сімей

На думку позивачів, заява Токіо про порушення прав людини заклала основу для більш сприятливих рішень у майбутньому.

Суд Токіо залишив у силі заборону на одностатеві шлюби, повідомляє японське агентство новин Kyodo. При цьому суд заявив, що відсутність правового захисту одностатевих сімей порушує їхні права людини.

Суд відхилив позови восьми позивачів на суму 1 млн ієн (близько 7200 доларів) кожен, які вимагали компенсації за те, що вони подали заяви на реєстрацію шлюбу, але отримали відмову відповідно до положень цивільного законодавства.

Відмовивши позивачам у відшкодуванні збитків, Токійський окружний суд зазначив, що відсутність правової системи порушує їхні права, суперечить конституції та “є серйозною загрозою та перешкодою” для розвитку гуманізму.

Позивачі після винесення рішення розгорнули біля будівлі суду банер із написом “Крок вперед до шлюбної рівноправності”, повідомляє Reuters. Їх надихнуло, що суд визнав відсутність правового захисту одностатевих пар порушенням їхніх прав.

“Звичайно нас розчарувало, що заборону залишили чинною, але хоча б у нас з’явилася надія”, – сказала одна з істиць.

Хоча правляча партія прем’єр-міністра Фуміо Кісіди поки що не планує переглядати це питання або пропонувати зміни, кілька високопосадовців підтримують одностатеві шлюби.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією