Туреччина: Португальський турист заявив, що його ув’язнили за те, що він виглядав як гей
34-річний португалець був заарештований поліцією під час відпочинку в Туреччині через те, що “виглядав як гей”, повідомляють португальські ЗМІ.
У розмові з Público Мігель Альваро заявив, що його заарештували через те, що його шорти були “коротші, ніж зазвичай для чоловіка”.
За його словами, проблема почалася, коли він вийшов з квартири, яку винаймав у стамбульському районі Таксім, і побачив групу поліцейських. Він попрямував до них, щоб дізнатися, як дістатися до туристичного району Балат.
Альваро розповідає, що його одразу ж оточили поліцейські, які схопили його за руки.
“Один з них вдарив мене по ребрах, заштовхав у фургон, вдарив у плече, з якого пішла кров, – розповідає чоловік. “Після п’яти годин у поліцейському фургоні, де мені просто казали закрити рота і сидіти тихо, один з них пояснив мені, що мене заарештували через те, як я виглядаю”.
“Вони подумали, що я збираюся приєднатися до несанкціонованого маршу ЛГБТКІ+, який проходив неподалік, тому що я виглядав як гей. Я опинився не в тому місці і не в той час.
“Це був початок мого кошмару. Я продовжував сидіти в поліцейському фургоні, поки офіцери продовжували заарештовувати людей, які брали участь у марші. До мене приєдналися іранець і росіянин. Нас відвезли до слідчого ізолятора, де ми пробули ще 17 годин.
“Під час затримання ми не мали доступу до туалету, нам не дозволяли їсти і пити воду”.
Усім трьом поліцейські сказали, що їх відпустять і депортують до їхніх країн за умови, що вони “співпрацюватимуть”. Цього не сталося, тому їх відвезли до в’язниці “за кілька кілометрів від сирійського кордону”.
За словами чоловіка, у нього навіть не було доступу до мобільного телефону і тому він не мав можливості поговорити з родичами.
Як розповідає 34-річний хлопець, у тій же в’язниці були росіяни і чеченці, які “погрожували вбити їх”. Троє чоловіків спали позмінно, щоб завжди був хтось, хто “дивився” за тим, що відбувається.
2 липня йому дозволили зателефонувати. Тож він зателефонував батькові.
Як повідомляє Público, ніхто з португальського посольства не відвідав Мігеля і не запропонував йому допомоги. Більше того, як повідомила португальська газета, це підтвердили і дипломатичні джерела.
Нарешті 12 липня його звільнили разом з громадянином росії. Однак їхній іранський співв’язень, який є ЛГБТІ+ активістом і проживав у Туреччині як біженець, залишився у в’язниці.
Насправді, залишається незрозумілим, що сталося з його справою, в той час як, за словами його сім’ї, він нібито був побитий. Зараз Мігель перебуває зі своєю сім’єю, і є можливість звернутися до Європейського суду з прав людини.