Суд у Японії визнав неконституційною заборону на одностатеві шлюби

Японський суд у вівторок, 30 травня, постановив, що заборона на одностатеві шлюби є неконституційною, повідомляє Reuters.

Рішення окружного суду Нагої стало другим, яке визнало заборону на одностатеві шлюби неконституційною, з чотирьох справ із цього питання за останні два роки. Згідно з конституцією Японії, шлюб укладається між чоловіком і жінкою.

Хоча опитування громадської думки показують, що близько 70% населення підтримують одностатеві шлюби, консервативна правляча Ліберально-демократична партія (ЛДП) прем’єр-міністра Фуміо Кісіди виступає проти них.

У лютому Кісіда звільнив помічника, який викликав обурення, заявивши, що люди залишать Японію, якщо одностатеві шлюби буде дозволено, але прем’єр, як і раніше, не висловився із цього приводу і сказав, що обговорення мають проходити “обережно”.

Проте понад 300 японських муніципалітетів, що охоплюють близько 65% населення, дозволяють одностатевим парам укладати партнерські угоди.

Однак це право обмежене. Партнери не можуть успадковувати майно один одного або мати батьківські права на дітей один одного.

Уряд обіцяв ухвалити закон, що сприяє “розумінню” ЛГБТ, до початку саміту G7, але опозиція з боку консерваторів настільки затягнула ухвалення закону, що його пом’якшену версію подали до парламенту лише за день до початку саміту.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією