“Щоб подібне не сталося і в нас”. У Чехії вимагають посилення покарання за злочини проти ЛГБТ+

Через тиждень після вбивства двох молодих людей у ​​Братиславі, представники 22 некомерційних організацій, які займаються правами ЛГБТ+-спільноти, опублікували адресований уряду та парламенту заклик посилити захист прав ЛГБТ. Організації вимагають посилення покарань за напади на представників ЛГБТ, легалізації рівноцінних шлюбів для одностатевих пар та скасування обов’язкової стерилізації для офіційної зміни гендерного маркеру у документах.

«Одних слів щодо участі недостатньо. Політики повинні приймати конкретні рішення, що ми від них і вимагаємо», – сказала Люція Захаріашова, голова урядового комітету у справах ЛГБТ та членкиня організації Jsme fér.

Звернення було представлено некомерційними організаціями через тиждень після того, як у гей-барі Братислави двох представників ЛГБТ-спільноти було застрелено 19-річним гомофобом, який до того ж поширював ненависницькі погляди в соцмережах.

«Ми не хотіли б, щоб наші вимоги звучали так, ніби ми хочемо скористатися трагедією як зручною нагодою. Ми дбаємо про те, щоб ЛГБТ+-персони жили в нашій країні щасливо — вони заслуговують на це нарівні з рештою. Ми робимо це саме для того, щоб таке не сталося у Чехії», – заявила Захаріашова.

Згідно із зверненням, зміна кримінального законодавства є важливою, оскільки ЛГБТ-група не захищена законом від нападок на ґрунті ненависті. Злочинці одержують менші строки покарання, ніж ті, хто чинить злочини на ґрунті расових, етнічних чи релігійних забобонів.

За словами Захаріашової, настав також час для прискореної легалізації рівноправних шлюбів для одностатевих пар, тому що такий крок показав би ЛГБТ-спільноті, що чеське суспільство її приймає. Остання вимога – припинити обов’язкову стерилізацію трансгендерів, коли вони хочуть офіційно змінити стать. Разом зі Словаччиною, Фінляндією, Латвією, Румунією, Сербією та Боснією та Герцеговиною, Чеська Республіка все ще ставить транс*персонам таку умову. У той час, як необхідність операції була відхилена Європейським судом з прав людини, Конституційний суд Чехії підтвердив умову у березні цього року.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією