Рада директорів Apple відхилила пропозицію відмовитися від ініціатив щодо різноманітності
Рада директорів Apple попросила акціонерів проголосувати проти пропозиції припинити програми різноманітності, рівності та інклюзивності (DEI) технологічного гіганта.
Пропозиція, яка з’явилася на тлі того, як інші технологічні компанії згортають DEI напередодні повернення Дональда Трампа до Білого дому, була висунута Національним центром досліджень державної політики (NCPPR), консервативним аналітичним центром, який хоче, щоб виробник iPhone і Mac відмовився від цих ініціатив, оскільки така політика нібито наражає компанію на юридичні та фінансові ризики.
Напередодні щорічних загальних зборів акціонерів, що відбулися 25 лютого, рада директорів випустила звернення до інвесторів, в якому закликала їх проголосувати проти цієї пропозиції, заявивши, що «Apple має добре налагоджену програму дотримання законодавства, і ця пропозиція неналежним чином намагається обмежити здатність Apple керувати власними звичайними бізнес-операціями, людьми і командами, а також бізнес-стратегіями.
«Наша рада директорів і керівництво здійснюють активний нагляд за юридичними та регуляторними ризиками і дотриманням вимог у нашому глобальному бізнесі».
Позиція Apple з’явилася на тлі того, що інші великі американські компанії в останні місяці дистанціювалися від таких програм і політик як через кампанію, очолювану правим експертом Роббі Старбаком, так і через неминуче повернення Трампа в Овальний кабінет.
Минулого тижня і Meta, власник Facebook, Instagram і Threads, і Amazon оголосили, що згортають ініціативи DEI, посилаючись на зміни в «правовому та політичному ландшафті» і «заряджену» природу цього терміна.
Рішення Meta було прийнято через кілька днів після того, як компанія оголосила про суперечливе рішення більше не модерувати такі теми, як імміграція та гендер, а також припинити програму перевірки фактів.
Ці зміни, а також оновлення політики Meta щодо поведінки, що розпалює ненависть, означають, що користувачі соціальних мереж зможуть називати ЛГБТК+ людей «психічно хворими», «виродками» та «ненормальними».
У відповідь на це деякі співробітники ЛГБТК+, як повідомляється, пішли на лікарняний, посилаючись на «психічні розлади».