Президент Португалії вводить заборону та криміналізацію терапії примусової сексуальної конверсії

Закон вносить зміни до Кримінального кодексу Португалії, забороняючи “будь-які дії, спрямовані на примусову зміну сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або самовираження”.

Президент Португалії Марсело Ребелу де Соуза оприлюднив указ Асамблеї Республіки про заборону та криміналізацію практики, спрямованої на примусову зміну сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Президент Республіки оприлюднив декрет Асамблеї Республіки, який забороняє практику так званої “сексуальної конверсії” щодо ЛГБТ+, криміналізує дії, спрямовані на зміну, обмеження або придушення сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або самовираження, вносить зміни до Закону 38/2018 від 7 серпня і Кримінального кодексу“, – йдеться в повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Адміністрації Президента Республіки.

Парламент схвалив закон 23 грудня 2023 року.

Остаточний текст включав законопроекти від PS, Лівого блоку, Livre та PAN, був підтриманий Ліберальною ініціативою та PCP, але був відхилений PSD та Chega.

Закон вносить зміни до Кримінального кодексу, забороняючи “будь-які дії, спрямовані на примусову зміну сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або самовираження”.

“Будь-яка особа, яка піддає іншу особу діям, спрямованим на зміну або придушення її сексуальної орієнтації, ідентичності або гендерного самовираження, включаючи виконання або просування медико-хірургічних процедур, практики з використанням фармакологічних, психотерапевтичних або інших психологічних або поведінкових ресурсів, карається позбавленням волі на строк до трьох років або штрафом”, – йдеться в остаточному тексті.

У випадку незворотних фізичних змін термін ув’язнення може становити до п’яти років.

Покарання посилюється, якщо злочини вчиняються кількома особами, якщо жертва не досягла 16 років, не досягла 14 років або є особливо вразливою особою, а також в інших ситуаціях.

Особам, визнаним винними у вчиненні цих злочинів, також може бути заборонено виконувати функції, які передбачають регулярний контакт з неповнолітніми, а також входити в довіру до неповнолітніх, будь то усиновлення, прийомна сім’я, цивільне спонсорство або інший вид опіки, на строк від двох до двадцяти років.

Також планується провести дослідження практик, спрямованих на зміну, обмеження або придушення сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності або гендерного самовираження в Португалії, їх впливу на фізичне і психічне здоров’я жертв, а також підрахувати кількість жертв по всій країні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар