Парламент Японії ухвалює закон “на користь” ЛГБТК+ спільноти

Нижня палата парламенту Японії успішно ухвалила законопроєкт про підвищення інформованості про проблеми ЛГБТК+ спільноти.

Квір активісти одразу стали висловлювати своє невдоволення після того, як Нижня палата парламенту Японії ухвалила новий законопроєкт, не давши гарантій на реалізацію реальної рівноправності квір людям країни.

Законопроєкт ухвалили всього за кілька годин обговорення. За словами місцевих ЗМІ, розгляд був надзвичайно коротким. Деякі політики заявляли, що необхідно досягти більшого консенсусу щодо прийняття антидискримінаційних заходів. У документі йдеться про те, що дискримінація неприйнятна, але він не містить явних заборон на дискримінацію.

Законопроєкт має створити умови, щоб “усі громадяни могли жити в мирі”, але на думку квір-активістів, документ демонструє, що провладна партія віддала перевагу проблемам противників рівних прав, а не правам ЛГБТК+.

“Ми домагалися ухвалення антидискримінаційного закону. Замість цього законопроєкт фокусується на стороні, яка дискримінувала нас і заподіяла нам страждання. Це повна протилежність тому, що нам потрібно”, – зазначається в заяві Японського альянсу за ЛГБТ-законодавство.

Японія залишається єдиною країною G7, де немає законодавчого визнання одностатевих шлюбів. І хоча підтримка ЛГБТК+ спільноти зросла в японському суспільстві, багато членів правлячої партії з консервативними поглядами перешкоджають визнанню прав спільноти. Згідно з опитуваннями, більшість японців підтримують легалізацію одностатевих шлюбів та інші заходи захисту ЛГБТК+ спільноти.

Очікується, що верхня палата парламенту Японії, яка також контролюється правлячим блоком прем’єр-міністра Фуміо Кісіди, швидко схвалить законопроєкт.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією