ООН закликала Узбекистан декриміналізувати гомосексуальність у країні

У січні 2022 року ЄКОМ подала два альтернативні звіти до Комітетів ООН.

Один із звітів було подано до Комітету з економічних, соціальних та культурних прав. Це вже не перший звіт, у якому особливий акцент зроблено на декриміналізації гомосексуальності, недискримінації щодо ЛГБТ-людей, праві на здоров’я та юридичному трансгендерному переході.

Яка реакція?

  • ООН рекомендує прискорити ухвалення проекту закону «Про рівність та недопущення дискримінації» та забезпечити умови, щоб він гарантував належний захист від усіх форм дискримінації.
  • ООН закликає скасувати статтю 120 Кримінального кодексу.
  • ООН пропонує переглянути свою законодавчу базу з метою усунення дискримінаційних положень щодо людей із ВІЛ-статусом.
  • ООН рекомендує проводити інформаційно-просвітницькі кампанії серед населення, медичних працівників, співробітників правоохоронних органів та інших державних службовців з метою викорінення негативних стереотипів та стигматизації щодо людей, які живуть із ВІЛ та ЛГБТ-спільноти.

Ще один звіт ЄКОМ подали до Комітету з ліквідації дискримінації щодо жінок, де розкрили тему порушень прав транс* жінок.
Яка реакція?

  • ООН рекомендує переглянути Закон про захист жінок від утиску та насильства та інше відповідне національне законодавство, щоб охопити всі форми ґендерного насильства та врахувати особливі потреби соціально-незахищених груп жінок, включаючи жінок, які живуть із ВІЛ, лесбійок, бісексуалок та транс* жінок.
  • ООН закликає вжити заходів щодо забезпечення доступу до правосуддя, зайнятості та медичного обслуговування, включаючи послуги з охорони сексуального та репродуктивного здоров’я з дотриманням конфіденційності інформації про пацієнта для різних груп жінок, у тому числі для лесбійок, бісексуалок та транс* жінок.

Юрій Йорський (Yuri Yoursky), координатор ЄКОМ з правових питань, нагадує, наскільки важливо для громадянського суспільства невпинно подавати свої альтернативні звіти до Договірних органів ООН:

“Рекомендації Комітетів ООН не є гарантією виконання. Але саме завдяки цьому механізму, ми, разом із громадянським суспільством і разом з усією системою ООН, змушуємо державу, а саме Узбекистан зараз бути підзвітними, тим самим впливаючи на покращення прав і свобод представників ЛГБТ-спільнот”

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією