Літні геї більш сексуально активні, ніж гетеросексуальні чоловіки: Опитування

Нещодавнє опитування показало, що літні геї та бісексуали у Великій Британії мають більше сексуальних партнерів і більше сексуальних контактів, ніж гетеросексуальні чоловіки аналогічного віку.

Дослідження під назвою “Взаємозв’язок між віком і кількістю статевих партнерів під час спалаху віспи у Великій Британії, 2022 рік”, проведене Університетом Східної Англії, було опубліковане в журналі PLOS ONE і охопило 5 164 британців під час нещодавнього спалаху мавпячої віспи, яку тепер називають віспою. В опитуванні взяли участь 1 036 чоловіків, які мають секс з чоловіками (ЧСЧ), рекрутованих за допомогою оголошень у Facebook та Instagram, і ще 831 особа, рекрутована за допомогою оголошень у додатку для знайомств і знайомств Grindr.

Більшість респондентів мали нуль або одного недавнього партнера, всі розподіли були асиметричними“, – зазначається в дослідженні. “Існувала відносно лінійна залежність між віком і кількістю партнерів для груп гетеросексуальних партнерів, але пік кількості партнерів і паралельності для ЧСЧ припадає на середній вік (35-54 роки), особливо для ЧСЧ, які, як видається, належать до високо сексуально активної підгрупи“.

“До цього дослідження багато моделей захворювань, що передаються статевим шляхом, припускали, що всі, хто старше певного віку – скажімо, 40 або 65 років – перестають бути сексуально активними або, принаймні, перестають мати кількох партнерів. Або ж існувало припущення, що молоді люди займаються сексом найчастіше, – говорить доктор Джулі Брейнард з Медичної школи Норвіча Університету Східної Англії і провідний дослідник дослідження. “Але відповідь більш нюансована, і вона частково залежить від сексуальної орієнтації людей”.

Опитування мало на меті дослідити, як сексуальна поведінка змінюється з часом. Учасникам опитування було запропоновано три варіанти сексуальної ідентичності (гей, бісексуал або гетеросексуал), а також запитано про кількість сексуальних партнерів за останні три тижні та останні три місяці.

Опитування показало, що ЧСЧ у віці 70 років і старше мають порівняно більш активне статеве життя, особливо ті, які були рекрутовані через Grindr.

У той час як більшість респондентів повідомили про одного або нуль статевих партнерів протягом останніх трьох тижнів, 17% ЧСЧ у віці 70 років і старше повідомили, що мали кількох партнерів протягом періоду опитування, а 25% ЧСЧ, рекрутованих для участі в опитуванні через соціальні мережі, повідомили, що мали кількох статевих партнерів, у тому числі 52% респондентів, рекрутованих через сайт Grindr.

Доктор Брейнард зазначив, що результати дослідження ставлять під сумнів поширені припущення про сексуальну активність і вимагають подальшого вивчення моделей розповсюдження захворювання.

“Було б цікаво подивитися, чи можна повторити ці результати, якщо ми націлимося на гетеросексуалів, які, швидше за все, практикують паралельні статеві зв’язки”, – сказав Брейнард. “Моделі поширення захворювань не повинні припускати, що молоді люди обов’язково піддаються найбільшому ризику, або що наявність декількох партнерів просто припиняється після досягнення певного віку”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією