Ілон Маск попросив Джоан Роулінг розслабитися щодо транс*людей – так, справді

У дописі, якого ніхто не очікував, Ілон Маск попросив авторку “Гаррі Поттера” Джоан Роулінг менше писати в твіттері про транс*людей, а натомість ділитися “цікавим і позитивним контентом”.

“Хоча я щиро погоджуюся з вашими зауваженнями щодо статі/гендеру, чи можу я запропонувати також публікувати цікавий і позитивний контент з інших питань?”

– написав мільярдер, який придбав соціальну мережу у 2022 році, у відповідь на пост авторки “Гаррі Поттера” місячної давнини про визначення поняття “жінка” у X/Twitter.

Оригінальний твіт, схоже, вже видалено.

Відповідь стала несподіванкою для багатьох, враховуючи часто суперечливі погляди самого Маска на права трансгендерів.

Уявіть, до якого рівня одержимості потрібно дійти, щоб Ілон Маск попросив вас поговорити про щось інше”, – написав активіст Томас Віллетт.

Я просто регочу“, – написав інший акаунт. “Ілон, чорт забирай, Маск тепер м’яко натякає, що їй, можливо, варто знайти інше хобі. Так, це справжній твіт“.

Скриншот допису

Раніше генеральний директор SpaceX вже заявляв, що “займенники – відстій”, а слово “цисгендер”, яке використовується для опису не-трансгендерів, є “гетерофобським”. У відповідь на це бізнесмен, який “виступає за свободу слова”, вжив заходів, щоб визначити цю фразу як образливу на платформі відповідно до її політики щодо мови ворожнечі та переслідувань.

Після того, як Маск став власником Twitter, який він згодом перейменував на X, він зробив кроки, щоб згорнути захист транслюдей на платформі, включаючи можливість повідомляти про трансфобне насильство.

У квітні 2023 року X/Twitter непомітно відмовився від давньої політики захисту трансгендерних людей від цілеспрямованих образ та образливих висловлювань.

До прийняття рішення про її скасування політика платформи щодо ненависницького контенту була такою: “Ми забороняємо націлюватися на інших за допомогою повторюваних образ, тропів або іншого контенту, який має на меті дегуманізувати, принизити або посилити негативні або шкідливі стереотипи про захищену категорію. Це включає в себе цілеспрямоване неправильне гендерне сприйняття або огульне називання трансгендерних осіб“.

Видалення останнього речення ЛГБТК+ некомерційна організація GLAAD тоді назвала “останнім прикладом того, наскільки небезпечною є компанія як для користувачів, так і для рекламодавців“.

Однак в останні місяці, схоже, соціальна мережа скасувала це рішення, і знову заборонила місгендеринг та деднеймінг, якщо про образливий допис повідомляється безпосередньо жертвою.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар