Джоан Роулінг назвала трансгендерну паралімпійську спортсменку Валентину Петрілло «шахрайкою»
Італійська спринтерка з вадами зору Петрілло, яка стала першою транс-людиною на Паралімпійських іграх, яка зробила транзішен у 2019 році, не змогла пройти кваліфікацію до фіналу жіночого забігу на 400 метрів T12 після того, як фінішувала третьою у своєму півфіналі в понеділок (2 вересня).
Спілкуючись з пресою після забігу, транс*паралімпійська спортсменка сказала: «Я старалася… Я намагалася з усіх сил. Вони сильніші за мене, мені довелося дуже сильно спуститися, щоб пробігти за 56 [секунд]. З 57.50 я маю бути щасливою, навіть якщо я трохи не впоралась».
«Я трохи засмучена, але сподіваюся, що мій син буде мною пишатися. Це важливо для мене, тому що у нього є транс-тато, а не тато, про якого всі мріють. Але я сподіваюся, що він буде мною пишатися».
Участь Петрілло в Паралімпійських іграх викликала суперечки з іншими учасниками, які виступили проти неї, і десятки гендерно-критичних акаунтів, які запустили потік трансфобних образ у соціальних мережах.
Президент Міжнародного паралімпійського комітету Ендрю Парсонс раніше заявив в інтерв’ю BBC Sport, що Петрілло «вітається» в Парижі згідно з чинними правилами, але хоче, щоб спортивний світ «об’єднався» щодо трансгендерних спортсменів.
У понеділок авторка «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг, відома своїми антитранс* поглядами, написала у X/Twitter:
«Чому стільки гніву через натхненного Петрілло? Спільнота шахраїв ніколи не мала такої популярності. Відкриті і горді шахраї, такі як Петрілло, доводять, що ера сорому за шахрайство закінчилася. Який приклад для наслідування. Я пропоную повернути [опальному велогонщику] Ленсу Армстронгу його медалі і рухатися далі. #Шахрайство – це не соромно».
У наступному дописі Роулінг запитали, як транс*-паралімпійка шахраювала, адже «автоматично кажучи, що транс-люди шахраюють, ви пов’язуєте з нами стереотипи, які просто не відповідають дійсності».
Авторка відповіла: «Стереотипи – це спрощені/упереджені загальні припущення про демографічну групу, які не відповідають фактам. Я знаю, що всі транс-люди не обманюють. Однак, знати, що у тебе є несправедлива перевага, і все одно користуватися нею – це майже хрестоматійне визначення шахрайства».
Це не перший раз, коли Роулінг коментує тему гендеру, коли йдеться про участь в елітному спорті.
Під час Олімпіади в Парижі алжирська боксерка Імане Хеліф опинилася в центрі бурхливої дискусії щодо її гендеру та права змагатися в жіночій категорії.
Незважаючи на те, що Міжнародний олімпійський комітет підтвердив, що вона відповідає всім правилам, і що її включення не є «трансгендерною проблемою», оскільки вона народилася жінкою і змагається як жінка, Хеліф опинилася під пильною увагою разом з тайванкою Лін Ю-тін, оскільки вони обидві раніше були – суперечливо – дискваліфіковані з Чемпіонату світу через невідповідність критеріям допуску до змагань.
Однак, незважаючи на те, що трансгендерність в Алжирі юридично не визнана, а Хеліф не ідентифікує себе інакше, як цисгендерка, це не зупинило різних відомих гендерних критиків, включаючи Роулінг, Ілона Маска та колишню плавчиню Райлі Гейнс, які назвали її «чоловіком» і «шахрайкою».
Поряд з фотографією Хеліф після перемоги над італійкою Анджелою Каріні Роулінг написала: «Чи може будь-яка фотографія краще відобразити наш новий рух за права чоловіків? Усмішка чоловіка, який знає, що знаходиться під захистом женоненависницької спортивної організації, насолоджується стражданнями жінки, яку він щойно вдарив по голові, і чиї життєві амбіції він щойно розбив».
Згодом Хеліф подала позов до суду за «акти кіберпереслідування з обтяжуючими обставинами», з якими вона зіткнулася, прямо назвавши Роулінг і власника X Маска в цій справі.