Як повномасштабна війна вплинула на ЛГБТІК: в Бюро Ми – є! опублікували аналітичний звіт
Війна не лише принесла горе та руйнування, але й загострила існуючі проблеми дискримінації та соціальної ізоляції ЛГБТІК+ спільнот. Втрата житла, вимушене переміщення, обмежений доступ до медичної допомоги – лише частина проблем. Для ЛГБТК+ до цього додається ще й постійний страх за безпеку партнера/ки, неможливість відвідати кохану людину в лікарні, ризик втратити спільне майно.
“Нас не існує” – саме з такою гіркою реальністю стикаються ЛГБТІК-спільноти в Україні. Уявіть: ви кохаєте, мрієте про спільне майбутнє, але вашу сім’ю не визнають, ваші стосунки вважають недійсними, а ваші права – неважливими. Наше дослідження виявило, що 46% ЛГБТІК+ осіб перебувають у тривалих стосунках, але не мають можливості зареєструвати їх. В умовах війни, коли питання взаємної підтримки, безпеки та захисту набувають особливої гостроти, ця проблема стає ще більш болючою” – наголосив директор ГО “Бюро Ми – є” Володимир Косенко.
Автори звіту розглянули різні аспекти життя ЛГБТІК-спільнот, спираючись на дані опитування, аналіз законодавства, практику Європейського суду з прав людини та інформацію від органів державної влади, активістів та експертів.
Ключові цифри:
➡️ 84,8% опитаних підтримують легалізацію інституту цивільного партнерства.
➡️ 77,3% респондентів повідомили про погіршення психологічного стану внаслідок війни.
➡️ 61,6% зазначили погіршення матеріального стану.
➡️ 51,4% респондентів вказали на погіршення загального стану здоров’я.
Детальніше ознайомитися із звітом можна за посиланням:
Звіт є частиною проєкту “Сприяння правам і добробуту ЛГБТІК-спільнот в Україні в умовах війни”, що здійснюється за підтримки Європейського Союзу в рамках Стипендіальної програми для лідерів громадянського суспільства країн Східного партнерства. Публікація відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.