“Укриття від нетерпимості”: у Києві відкрили інсталяцію проти дискримінації

У четвер, 27 червня, у Києві на Софійській площі відкрили інсталяцію “Укриття від нетерпимості”. За словами організаторів, мета заходу — нагадати про необхідність підтримки законопроєкту, який має посилити відповідальність за напади на ґрунті дискримінації та нетерпимості.

Про це з місця події повідомляє кореспондентка Суспільного.

На заході були присутні десятки людей, зокрема представники ЛГБТК+ спільноти. Інсталяція складається з однієї бетонної стіни, на якій написано “Укриття”, інші стіни та стеля — скляні.

Скляні стіни “Укриття від нетерпимості”. Київ, 27 червня 2024 року. Cуспільне/Дар’я Кінша

“Коли ти заходиш всередину, ти можеш побачити скляні стіни. І ти розумієш, що воно зовсім не захищає. Так само відбувається і в нашій державі, що є ілюзія того, що ми всі захищені”, — сказав в коментарі Суспільному комунікаційний менеджер громадської організації “Сфера” та співорганізатор ХарківПрайду Яків Лавринець.

Він зазначив, що нині напади на ґрунті нетерпимості в Україні кваліфікують як хуліганство. Покарання за це передбачає штраф від 8,5 тисячі до 17 тисяч гривень.

Серед присутніх на відкритті інсталяції — Костянтин Омеля. Чоловік розповів, що його побили на ґрунті нетерпимості біля одного зі столичних клубів.

“Людина вдарила мене кулаком в голову, і я втратив свідомість. Це було абсолютно зненацька. Я навіть не встиг сказати жодного слова. Потім приїхала швидка допомога, мене відкачували, приїхала поліція. Камери зняли цю ситуацію, і коли ми звернулися до поліції, почалося розслідування”, — розповів Костянтин.

Костянтин Омеля біля “Укриття від нетерпимості”. Київ, 27 червня 2024 року. Cуспільне/Дар’я Кінша

За його словами, коли знайшли нападника, його оштрафували. Але лікування травми коштувало значно дорожче, ніж штраф. Окрім того чоловік потребував і психологічної реабілітації.

“Мені довелося відвідувати психолога деякий час. Справа тому в тому, що у цій ситуації у мене почалась параноя. На вулиці на кожну людину я дивився як на ворога і чекав від неї кривди”, — каже Костянтин.

Тільки правове регулювання і посилення відповідальності може запобігти проявам нетерпимості і дискримінації, додає він.

Вже понад три роки, як зареєстрували законопроєкт 5488, який має удосконалити механізм реагування на випадки дискримінації та розслідування злочинів на ґрунті нетерпимості. Йдеться, зокрема, про дискримінацію за расою, кольором шкіри, політичними, релігійними та іншими переконаннями, статтю, віком, інвалідністю, етнічним та соціальним походження, громадянством, сімейним та майновим станом, сексуальною орієнтацією. Документ досі не винесли на розгляд парламенту, наголошує Яків Лавринець.

“І це дуже прикро, адже злочини на ґрунті ненависті посилюється, вони трапляються частіше. Сам законопроєкт посилює відповідальність і криміналізує ці злочини. Він додає додаткові ознаки, за якими скоюються злочини, включно з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю. Він нам потрібен вже зараз”, — сказав Яків Лавринець.

QR-код, за яким можна підписати листа Верховній Раді про необхідність ухвалення законопроєкту 5488. Cуспільне/Дар’я Кінша

На вході в “укриття” розмістили табличку, у якій йдеться про важливість законопроєкту, а також є QR-код, перейшовши за яким можна підписати листа до Верховної Ради на підтримку цього документа.

Торік у грудні одна з міжнародних організацій, що захищає права сексуальних меншин, оприлюднила рейтинг, в якому Україна посідає 39-те місце з 49 країн Європи за рівнем забезпечення прав ЛГБТК+ спільноти.

Джерело

 

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар