Вагітність британця зсередини: від тестів до кесаревого розтину і радості від народження дитини

Малахія Кларк завжди знав, що хоче мати дітей, і був у захваті, коли завагітнів через кілька місяців після знайомства зі своїм партнером Чарлі. Він відверто розповідає виданню The Mirror про те, як пережив вагітність, будучи чоловіком.

Посміхаючись від вуха до вуха, граючись зі своїм омріяним сином, татусі Малахія Кларк і Чарлі Беннетт насолоджувалися кожною секундою свого унікального шляху до батьківства.

Малахія – перший у Великій Британії транс* чоловік, який зачав дитину природним шляхом і розповів про свій досвід виховання малюка, якому вже майже два роки.

«Наш син називає мене татком (Daddy), а Чарлі – татусем (Dadda)», – каже Малахія. Пояснюючи, чому він говорить про це, він каже: «Ми хочемо, щоб люди побачили, що в тому, щоб бути транс* персоною, є і позитивна сторона. Засоби масової інформації малюють нас як хижаків, але ми просто пара, яка живе своїм життям.

«Ми живемо здоровим, щасливим життям, і ми хочемо бути відкритими до того, що транс* люди можуть мати сім’ї. Ви повинні припинити прийом гормонів, але вам не потрібно заморожувати свої яйцеклітини. Якщо ти транс* персона і хочеш мати дітей природним шляхом, вперед, тому що ти можеш це зробити, як це зробили ми».

У 17 років Малахія почав приймати чоловічий гормон тестостерон, а в 19 років переніс складну операцію з видалення грудей, коли йому виповнилося 20 років.

Адміністративний працівник паліативної допомоги, він зустрів кохання свого життя, фахівця з догляду за дітьми Чарлі, три роки тому. За збігом обставин, він припинив приймати тестостерон за 18 місяців до цього через сильні акне, яке може бути побічним ефектом гормону, що полегшило йому можливість завагітніти природним шляхом.

Малюк народився в лікарні шляхом планового кесаревого розтину і знайомиться зі своїми батьками

Ми зустрічаємося в бездоганному орендованому будинку пари в Тайлхерсті, тихому передмісті Беркшира, де Чарлі виріс. Батьки Чарлі, яких Малахія називає «свекрами», живуть у будинку, що виходить вікнами на їхній сад, який вони з любов’ю доглядають. Обидві їхні сім’ї не могли бути ближчими – або більш підтримуючими.

«Ми просто закохалися, чи не так?» – каже Малахія Чарлі, сидячи у своєму геймерському кріслі, поки їхній світловолосий син, якому майже два роки, стрибає навколо, граючись зі своїми іграшками.

Пара, яка раніше мала партнерів-чоловіків, відчувала себе готовою до сімейного життя, коли познайомилась на Facebook Dating. Чарлі розповідає: «Ми були чесними один з одним, тому що я дійшов до того моменту в житті, коли хотів мати дітей. І Мал теж».

Миттєво перекинувшись парою слів за кавою, Малахія розповідає: «Ми мріяли про те, щоб зняти штани один з одного! Чарлі фактично прийшов до мене додому на наступний день і ніколи не виїжджав! Через місяць я дізнався, що вагітний. Через півроку ми заручилися і вже майже три роки разом».

Тато Малахія і зображення знімка його дитини в рамці (Зображення: Ian Vogler / Daily Mirror)

І вони отримують задоволення від близькості. «Секс є секс. Це не гей-секс, не гетеросексуальний секс – це просто секс. Для нас це серця, а не частини – ми задовольняємося тим, що маємо», – каже він.

Поки ми розмовляємо, окрім милої спроби зробити трохи «настінного мистецтва» за допомогою крейди, їхній малюк поводиться просто ангельськи. «У нашого хлопчика аутизм, що в основному означає, що його мова розвивається повільніше, але він досягнув усіх інших віх розвитку, – пояснює Чарлі. «І тепер він піде в одну ясельну групу з дітьми свого віку».

Колишній менеджер соціальної допомоги дорослим, Чарлі зараз працює завідувачем групи в дитячому садку їхнього сина, в той час як Малахія працює адміністратором в хоспісі. «Щоранку я відводжу їх обох до дитячого садочка і забираю!» – каже Малахія.

У транс* спільноті, пара, яка прагне, щоб люди бачили, що вони живуть як звичайна сім’я, каже, що їхня історія кохання рідкісна.
Малахія каже, що більшість транс* людей перебувають в одностатевих стосунках – з огляду на стать, з якою вони народилися – і зачинають дітей або від донора сперми, або за допомогою ЕКЗ.

«Я виявив у транс* спільноті, що до переходу транс* чоловіки, як правило, зустрічаються з жінками, – каже він. «Потім вони стають трансгендерами, але все одно залишаються з жінками. Існує не так багато пар транс* геїв, тому що гей-спільнота не завжди дуже толерантна до них. Вони сприймають тебе як фетиш, або ж кажуть: «О, я не зовсім гей, бо сплю з тобою через твої частини тіла».

Це зробило знайомство з Чарлі дуже свіжим. «Я завжди казав: «Якщо тобі не подобаються транс* люди, це абсолютно нормально. Уподобання є уподобання». Але Чарлі сказав: «Ну, давай просто підемо на побачення, мені все одно». Він бачив далі».

Чарлі пояснює: «Багатьом людям байдуже, чи є хтось трансгендерним. Мені було байдуже, що у Мала все ще є якісь частини тіла».

Малахія додає: «Я просто чоловік, у якого є піхва. Якщо люди хочуть бачити мене іншим, це їхня проблема, а не моя».

Малахія народився 22 червня 1997 року, у віці 18 місяців був усиновлений парою разом з молодшою сестрою. Він ріс зі старшим прийомним братом і багатьма прийомними дітьми, яких його батьки приймали у своєму будинку в Йорку.

У Малахія теплі стосунки з батьками, і він ніколи не був зацікавлений у спілкуванні зі своїми біологічними батьками, які, на його думку, були наркоманами. Однак, підростаючи, він відчував, що відрізняється від інших дівчат. «Змалку я відчував, що щось не так, – згадує він. «Я не міг висловити це словами, але знав, що я не такий, як усі думають.

Майбутній тато Чарлі цілує вагітний животик свого партнера Малахії

«Я ненавидів сукні, довге волосся і макіяж. Мене приваблювали футбол, регбі та спілкування з хлопцями». Шукаючи відповіді в Інтернеті, він розповідає: «Я натрапив на відео з транс* чоловіком на YouTube, і раптом знайшов слова, які мені були потрібні».

Хвилюючись про те, як пояснити свою сім’ю, Малахія тримав це в таємниці, доки у віці 17 років його не розкрила сестра.

«Мама тоді була шокована», – каже він. Після цього він почав представлятися чоловіком, а згодом змінив своє ім’я на Малахія Шадрач Кларк. «Я обрав обидва біблійних імені «Малахія» і «Шадрах», тому що у мене ступінь з богослов’я, а прізвище змінив на «Кларк», тому що я люблю Райлана Кларка!», – хихикає він.

Зважаючи на п’ятирічну чергу на гормональні препарати в Національній службі охорони здоров’я, він звернувся до приватної клініки. «Через шість тижнів мені поставили діагноз гендерна дисфорія, і я почав приймати тестостерон у віці 20 років, у червні 2018 року, – розповідає він. «Через кілька місяців у мене почало рости волосся на обличчі. Волосся на тілі стало густішим, моя фігура змінилася, а голос став глибшим».

Наступного, 2019 року, він заплатив 6 000 фунтів стерлінгів за операцію на грудях, щоб оплатити її, працюючи 100-годинний робочий тиждень. «Якщо я чогось хочу, я йду і отримую це», – каже він. «Я думаю, що транс* спільнота сама створює собі проблеми. Так, доводиться довго чекати. Доступ до нашої медицини складний, але це стосується всіх видів проблем зі здоров’ям, а не тільки гендерних».

У травні 2021 року він юридично зареєструвався як чоловік і того ж місяця отримав свідоцтво про визнання гендерної ідентичності. Єдине, що його турбувало, – це те, що гендерні зміни ускладнять знайомство з кимось. «Я думав, що не матиму дітей природним шляхом, бо не буде такої можливості. А потім я закохався в Чарлі», – каже він.

Керівництво NHS рекомендує припинити прийом тестостерону щонайменше за три місяці до вагітності. Чарлі, який припинив прийом за 18 місяців до цього, каже: «Мої риси обличчя стали трохи м’якшими, волосся на обличчі посвітлішало, але я не відчував себе жіночним – я просто відчував себе самим собою.

«У мене відновилися менструації, а також зникли сильні прищі, які були викликані тестостероном, і репродуктивна система мого тіла знову почала працювати».

У перші години батьківства Малахія насолоджується спілкуванням із сином

Після одного негативного тесту на вагітність, пара спробувала ще раз на другий місяць, і результат виявився позитивним – новиною, якою вони з радістю поділилися з друзями та родиною.

Він згадує: «Вагітність дозволила мені відчути себе Малахією більше, ніж будь-яка інша частина мого переходу. Мені це подобалося, і я з радістю завагітнів би знову. Я не вірю в гендерні ролі. Я не в омані щодо того, як світ написав біологію – але це суспільний конструкт. Я відчував себе чоловіком, який має репродуктивну систему».

У той час як друзі та сім’я були в захваті, місцева служба охорони здоров’я виявила менше розуміння, і коли у Малахії почалась кровотеча під час вагітності, незадоволені лікуванням, вони вирішили зробити приватне сканування, яке підтвердило, що все в порядку.

Після цього досвіду вони вирішили зробити кесарів розтин у рідному місті Малахії – Йорку.

Незважаючи на те, що юридично він є чоловіком, у свідоцтві про народження Малахія записана матір’ю, а Чарлі – батьком. Ця аномалія означає, що юридично він є одночасно і чоловіком, і жінкою.

На відміну від іншого транс* чоловіка Фредді МакКоннелла, який зачав дитину від донора сперми і боровся в суді за право бути записаним батьком у свідоцтві про народження своєї дитини, Малахія цим не переймається.

«Мені байдуже, що я записаний як мати у свідоцтві про народження. Я знаю, хто я – я його батько», – знизує плечима він. «Так, було б чудово, якби система була більш прогресивною, але ці зміни прийдуть, не треба про це кричати».

«Ми збираємося розповісти йому, що у нього два тата і як тато зробив його», – каже Малахія. У його кімнаті вже є багато дитячих книжок про народження дітей про всі варіанти сімейного життя – від усиновлення до ЕКЗ, а також книга Фредді МакКоннелла «Маленький морський коник і велике питання», яка пояснює, як саме самець морського коника народжує дітей.

«Тож ми просто розкажемо йому все. Так, є ймовірність, що його можуть цькувати, коли він підросте, але ми не дуже хвилюємося і сподіваємося, що школа, до якої він ходитиме, буде інклюзивною і підтримуватиме його».

Малахія (ліворуч) і Чарлі сподіваються на маленького братика чи сестричку для свого сина (Зображення: Ян Воглер / Daily Mirror)

У місцевій громаді подружжя вітають у парку мами, які хочуть познайомитися з їхнім малюком, бо він такий милий. «Ми отримуємо запитання на кшталт: «Як він у вас з’явився?», «Він усиновлений?», – каже Чарлі. «Але я виріс тут, тому у нас ніколи не виникає жодних проблем».

Однак Малахія зізнається: «Коли ми виїжджаємо з Тайлхерста в місто [Редінг], на нас дивляться, тому що це двоє чоловіків і немовля».

Незабаром сім’я з трьох осіб сподівається стати вчотирьох. «Я пишаюся тим, що народив як чоловік, і хочу ще дітей. Ми б хотіли, щоб у нашого сина був братик чи сестричка, щоб у нього завжди був друг», – каже Малахія, який повернувся до прийому тестостерону через шість тижнів після народження.

Повністю готовий до ще одного природного зачаття – навіть якщо це означає, що йому доведеться знову припинити гормональне лікування – він не має наміру проводити корекцію статевих органів у майбутньому.

«Я не бачу гендеру або становлення чоловіком чи жінкою, як це визначають операції. Ні, я не хочу багато операцій, вони інвазивні і не дають повної інтимної свободи. Ми з Чарлі щасливі, тому що це працює для нас».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар