Сейм Польщі ухвалив зміни до Кримінального кодексу. Йдеться про мову ворожнечі

У четвер Сейм Польщі прийняв поправки до Кримінального кодексу, що стосуються розширення захисту від мови ворожнечі та злочинів на ґрунті ненависті. До поправок було внесено три поправки, подані Громадянською коаліцією та Лівицею.

238 депутатів проголосували за поправку в цілому з поправками, 201 проголосував проти, ніхто не утримався.

Прийнята в четвер поправка змінює каталог ознак злочинів на ґрунті ненависті – до національної, етнічної, расової, релігійної та нерелігійної приналежності Сейм додав вік, стать, інвалідність та сексуальну орієнтацію.

Злочин насильства або незаконної погрози з таких мотивів карається до п’яти років позбавлення волі, мова ворожнечі карається до трьох років позбавлення волі, а образа зараз карається до трьох років позбавлення волі, а після внесення поправок – до двох років позбавлення волі.

Депутати не задовольнили пропозицію відхилити поправки в цілому, як того хотіли партія «Право і справедливість» і Конфедерація. Інші поправки, в тому числі Разема, який пропонував додати гендерну ідентичність, психічне і фізичне здоров’я, ступінь фізичної підготовки і дефекти розвитку до переліку ознак, захищених законодавством, також не пройшли.

ПіС і Конфедерація під час парламентських дебатів стверджували, що поправка запровадить цензуру і обмежить свободу слова.

Коаліційні клуби підтримали урядовий проект поправок і запевнили, що проект не обмежує свободу і право на свободу слова, а прийняті поправки служать для захисту кожного і законодавство не спрямоване проти когось.

Під час парламентських дебатів заступник міністра юстиції Аркадіуш Мирча нагадав, що розширення каталогу поправок до Кримінального кодексу має свій аналог, наприклад, в антидискримінаційних положеннях трудового законодавства. Він також запевнив, що поправка не обмежуватиме свободу вираження поглядів і не запроваджуватиме цензуру, адже якщо в цих діях немає протиправної погрози або насильства, то закон не буде порушений.

Іронія або політичні погляди не будуть підпадати під дію зміненого законодавства, переконував Мирча депутатів. Він сказав, що, наприклад, ніхто не буде покараний за слова «існує дві статі». Він підкреслив, що зміна не спрямована на політичні погляди, а скоріше на захист польських громадян від публічної образи, від мови ненависті і від насильства на цьому ґрунті або від інтернет-гейту.

Міністерство юстиції, яке розробило проект запропонованої поправки, написало в пояснювальній записці, що зміна «забезпечить більш повну реалізацію конституційної заборони дискримінації за будь-якою ознакою, а також імплементацію міжнародних рекомендацій щодо стандартів захисту від мови ненависті та злочинів на ґрунті ненависті».

Закон набуде чинності через 14 днів після опублікування. Тепер він буде переданий до Сенату (PAP).

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар