Трансґендерні та небінарні люди отримують захист у спеціалізованому колективному центрі

Журналісти телеканалу «Перший міський. Одеса» завітали до спеціалізованого колективного центру для трансґендерних і небінарних людей.

22-річна Міллісент розповів, як минулого року була змушена переїхати з рідного Києва до Одеси через цькування батьків, які не змогли прийняти ґендер доньки.

«Мене побили, зламали окуляри. Мені довелось потім їх міняти. Відняли телефон, щоб я не мала зв’язку, та почали запирати мене вдома, щоб я нікуди не втекла. Вони думали, що я збожеволіла», – розповіла Міллі.

З дискримінацією через сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність зіткнулася і Арі. Дівчина у минулому була одружена, однак зараз проходить гормональну терапію та планує змінити юридичні документи.

«Я хотіла всім доказати, що я чоловік теж. І спробувати, можливо, все ж таки сім’я буде моєї віддушиною. Але не вийшло з тої причини, що мені було вкрай складно налагодити відношення з жінкою», – поділилась трансжінка.

ЛҐБТІК+спільноті в Одесі допомагає громадська організація «ПРОЖЕКТОР».

Протягом півтора року команда організації надає житло, харчування, медичну допомогу та юридичну підтримку людям, які постраждали від війни або дискримінацію через свою сексуальну орієнтацію та ґендерну ідентичність.

«Вони вимагають певного визнання свого та своєї ідентичності. Тому на фоні цього відбуваються часто конфлікти, навіть всередині спільноти. І тому необхідний такий спеціалізований центр, де вони можуть відчувати себе у безпеці, де вони можуть адаптуватися», – зазначив комунікаційник та проєктний менеджер ГО «ПРОЖЕКТОР» Олексій Лосинець.

Центр також надає психологічну підтримку. «Взагалі це відношення оточення до них, тому що це не завжди безпечно одягати те, що хочеш, і виглядати так, як ти хочеш у нашому суспільстві. Люди не завжди реагують на це адекватно», – зауважив психолог ГО «ПРОЖЕКТОР» Анатолій Цехович.

Наразі в центрі проживає семеро людей. В подальшому планується розширення діяльності центру.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією