На піку путіна вивісили райдужний прапор, та прапор України

Активісти влаштували сходження на пік володимира путіна у Киргизстані. Вони повісили там райдужний та український прапори.

У Киргизстані існує гірський пік, який носить назву «пік Володимира Путіна». Таку назву йому дав парламент Киргизстану у 2011 році. Днями ЛГБТ-активісти вирішили підкорити цей пік та вивісили там два прапори — український та райдужний.

Як заявляють самі активісти, ці прапори символізуватимуть боротьбу не лише за видимість ЛГБТ-людей, а й за мир. У своєму інстаграм-акаунті вони пишуть, що вирішили зробити це через «війну в Україні, розпочату путінським режимом» і через ту гомофобну та трансфобну ненависть, яку розпалюють парламентарі та державна пропаганда в росії та Центральній Азії.

Тепер цей пік зустрічатиме альпіністів прапорами як українським, так і райдужним. Самі активісти сподіваються, що ці прапори не знімуть, і вони залишаться там «як знак свободи, миру та терпимості».

Околиці піку Путіна гарні, але сама гора — суцільна купа щебеню, підходи паршиві та небезпечні. Але чого очікувати від гори, названої на честь найнебезпечнішої людини в цьому світі зараз? – пишуть у своєму інстаграмі активісти.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Pink Summits (@pinksummits)

Саме сходження було зроблено у рамках кампанії «Рожеві вершини». Активісти кампанії регулярно займаються таким активізмом. Вони піднімаються на найвищі гори різних континентів та вивішують там райдужні прапори. Мета кампанії — формувати спільноту, показати надихаючі історії та загалом зробити ЛГБТ-людей більш видимими у суспільстві.

Рожеві Вершини — це кампанія, яка має на меті показати історії, що надихають ЛГБТ+ у всьому світі. Ми робимо це, піднімаючись на найвищі гори кожного континенту, документуючи нашу подорож, ділячись нашим досвідом, збираючи кошти для місцевих організацій ЛГБТ+, а також надаючи наставництво для молодих ЛГБТ+ людей по всьому світу.

Йдеться не лише про підняття райдужного прапора на кожній горі у списку Семи вершин, а й про необхідність працювати разом, щоб зробити голоси спільнот ЛГБТ+, що надихають, більш видимими, — повідомляється на сайті кампанії.

У цьому сходженні взяв участь і Дастан Касмамитов — мабуть найвідоміший відкритий гей у Киргизстані, який займається «ЛГБТ-альпінізмом».

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією