Верховний суд Південної Кореї у знаковому рішенні підтвердив державні пільги для гомосексуальних пар
Верховний суд Південної Кореї в четвер підтвердив рішення про те, що одностатеві партнери мають право на пільги для подружжя за державним медичним страхуванням – крок, який вітається як перемога прав ЛГБТК в країні, яка відставала від інших в регіоні.
Суд підтвердив історичне рішення Високого суду Сеула на початку минулого року про те, що Національна служба медичного страхування повинна забезпечити рівне покриття для подружжя Со Сун Вук і Кім Йонг Мін – гей-пари, яка подала позов у 2021 році проти агентства після того, як воно скасувало їхні пільги для подружжя.
«Я не міг повірити, коли почув рішення. Я був надзвичайно щасливий і почав плакати, – сказав Кім в інтерв’ю Reuters за межами суду.
«Мені знадобилося чотири роки, щоб отримати цей статус утриманця, – сказав він. «Нам потрібно наполегливіше боротися за легалізацію одностатевих шлюбів у майбутньому».
Головний суддя Джо Хі Де заявив, що відмова в наданні пільг цій парі, незважаючи на те, що в національному законі про медичне страхування немає положень, які б конкретно стосувалися одностатевих союзів, є дискримінацією за ознакою сексуальної орієнтації.
«Це акт дискримінації, який порушує людську гідність і цінність, право на щастя, свободу приватного життя і право на рівність перед законом, і ступінь порушення є серйозним», – заявив суддя Чо під час телевізійної трансляції судового процесу.
Со і Кім називають себе подружжям, але їхній шлюб юридично не визнаний у Південній Кореї.
Юристи та адвокати заявили, що це рішення знаменує собою перше юридичне визнання одностатевих союзів.
«З сьогоднішнім рішенням правовий статус одностатевих пар буде визнаний у державній системі, тому я думаю, що існування одностатевих пар стане більш видимим», – сказав журналістам Чанг Сух-Єн, один з адвокатів, який представляв пару, – “Я думаю, що існування одностатевих пар стане більш помітним”.
У той час як кампанії за легалізацію одностатевих шлюбів були успішними в Тайвані і Таїланді, в Південній Кореї немає юридичного визнання ЛГБТК-партнерств, що змушує пари виїжджати за кордон, якщо вони хочуть одружитися легально.
Рішення Верховного суду є «сходинкою до прогресу» на шляху до шлюбної рівності, сказав Хорім Йі, активіст ЛГБТК-кампанії «Шлюб для всіх».
«Це буде дуже обнадійливим рішенням для одностатевих пар, які живуть у Південній Кореї», – сказав Йі.
Минулого року пара розповіла Reuters, що вони відкрито говорять про свою історію, щоб допомогти «змінити думку людей і допомогти іншим ЛГБТК-людям, таким як ми, набратися сміливості».
Консервативні релігійні групи в Південній Кореї чинять шалений опір спробам ухвалити закони, що просувають права ЛГБТК, що змушує багатьох людей приховувати свою ідентичність на робочому місці, оскільки вони борються за рівне визнання і прийняття.
Напередодні винесення рішення члени консервативних християнських груп провели мітинг під стінами суду, розмахуючи плакатом з написом «Одностатеві сім’ї – це нонсенс. Верховний суд, скасуй рішення Високого суду Сеула!».