Зустрічайте першe трансгендерну сенаторку в Іспанії

Карла Антонеллі – перша відкрита трансгендерна сенаторка Іспанії, яка зіграла важливу роль у прийнятті революційних законів про самоідентифікацію в Європі.

64-річна ЛГБТК+ активістка не лише одна з найвідоміших борчинь за права квір-спільноти в країні, але й одна з головних першопрохідців, що стоять за переломними законами про самоідентифікацію.

Ухвалене 16 лютого 2023 року, це історичне рішення дозволило трансгендерним людям, які досягли 16-річного віку, змінювати гендерні маркери в офіційних документах, зокрема у свідоцтві про народження, без медичної документації. Закон також передбачає, що діагноз гендерної дисфорії або докази дворічного гормонального лікування не потрібні.

Трансгендерним молодим людям віком до 16 років також дозволили подавати заяви на зміну гендерних маркерів за згодою батьків або опікунів, в той час як для тих, кому виповнилося 12 і 13 років, все ще потрібен дозвіл судді.

Антонеллі приєдналася до Сенату Іспанії 17 серпня цього року, заявивши в інтерв’ю Фонду Томаса Рейтера, що “ми будемо захищати наші права до останнього” після прийняття закону про самоідентифікацію.

Вона також сказала, що її пріоритетом буде протидія дезінформації в Сенаті, а також боротьба за заходи, що включають гендерні маркери для небінарних людей в офіційних документах.

“Ми не хочемо нічого особливого. Ми просто хочемо справжньої рівності та права бути щасливими і померти старими”, – додала Антонеллі.

До свого призначення до Сенату Іспанії в серпні, вона була першою в країні відкритою транс*людиною в регіональному парламенті в 2011 році.

У 2006 році вона оголосила голодування, щоб переконати Соціалістичну робітничу партію, членом якої вона була раніше, прийняти закон, який дозволив би транс*людям змінювати свою юридичну стать без необхідності робити гендерно-підтверджуючі операції.

Джерело

 

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар