Зростання мови ворожнечі та трансфобії в медійному полі Білорусі

За останні кілька місяців активісти_ки відзначили зростання мови ворожнечі в ЗМІ Білорусі, зокрема з боку держвидань. Наприклад, на сайті “Минская правда” з’явилися матеріали, що відкрито висловлюють ненависть щодо трансгендерних людей. Також було помічено низку висловлювань від публічних діячей_ок, які закликають заборонити “пропаганду ЛГБТ” на законодавчому рівні.

У квітні депутати_ки запропонували заборонити “пропаганду” законодавчо, доповнивши закон про ЗМІ нормою про заборону “пропаганди ЛГБТ”. 18 квітня закон про ЗМІ парламент ухвалив у першому читанні, але ця пропозиція не ввійшла до проєкту. Закон розширює перелік підстав, за якими у ЗМІ можуть відкликати реєстрацію і заблокувати сайт.

Відсутність закону про “пропаганду ЛГБТ”, на думку міністра інформації Володимира Перцова, не заважає міністерству “ефективно” працювати. Навіть без закону орган “має інструменти”, які дають змогу переслідувати за “пропаганду”. Також міністр заявив про необхідність ухвалення окремого закону. Наразі робота над законом не анонсована, про існування проєкту закону публічно не відомо.

Для того, щоб не створювати чорно-білу картинку і не згущувати фарби, поділимося джерелами, з яких можна дізнатися про те, яку роботу проводять активісти_ки і правозахисники_ці в Білорусі.

Про діяльність трансгендерної ініціативи Tg House розповідає активістка Аліса Сармант. Організація функціонує з 2019 року і займається адвокацією, роботою з медичною професійною спільнотою та гуманітарною допомогою. Також рекомендуємо прочитати текст, що описує становище трансгендерних і небінарних людей у Білорусі після масових протестів 2020 року.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією