Знайомтеся: Чейз Олівер, молодий кандидат, який хоче бути третьою силою на виборах у США

Коли у листопаді американські виборці підуть на виборчі дільниці, у списках кандидатів вони можуть знайти не дуже знайому особу – Чейза Олівера.

На цьогорічних президентських виборах у США він буде кандидатом від Лібертаріанської партії, політичної сили, яка зазвичай здобуває близько 1% голосів на національному рівні, і пропагує громадянські свободи та місцеве самоврядування.

У свої 38 років (лише на 3 роки старше за визначений американською конституцією мінімальний вік для кандидата в президенти) Чейз Олівер буде наймолодшим учасником президентських перегонів.

Він також єдиний серед кандидатів відкритий гей. І це, за його словами, має надихати інших молодих політиків з ЛГБТ-спільноти.

Цей кандидат вважає себе третьою силою на виборах, коли у виборців є чітке відчуття дежа-вю: Дональда Трампа було номіновано у кандидати від республіканців, а нинішній президент Джо Байден змагатиметься за другий термін на посаді і представлятиме демократів.

Двобій між ними нагадуватиме матч-реванш.

Коли Трамп виступав на національному зїзди Лібертаріанської партії і просив про підтримку, його грубо освистали.

Це не стало несподіванкою для Чейза Олівера, якого врешті партія уповноважила на участь у президентських виборах.

“Він (Трамп) прийшов сюди, аби здобути голоси наших виборців, – розповів ВВС пан Олівер. – Але отримав саме таку лібертаріанську відповідь, на яку заслуговував”.

Він твердить, що Трамп представляє США як “воєнну державу” у світі. Чейз Олівер також критикує зростання американського національного боргу та ковідні локдауни впродовж чотирьох років попереднього президентства Трампа.

Дональду Трампу не вдалося переконати лібераріанців голосувати за себе

Але колишній і, можливо, майбутній президент-республіканець не єдиний, хто відвідав з’їзд Лібертаріанської партії. Із промовою виступив також і Роберт Ф. Кеннеді, який намагається взяти участь у виборах як незалежний кандидат. І він отримав тепліший пройм, ніж Дональд Трамп. Але його підтримали лише 2% делегатів з’їзду.

Проте у загальноамериканських опитуваннях пан Роберт Кеннеді має значно більшу підтримку, – за нього як незалежного кандидата готові проголосувати до 15% учасників опитувань. А це значно більше, ніж максимальні 3%, які здобув на виборах 2016 року кандидат від лібертаріанців Гарі Джонс.

Чейз Олівер каже, що розуміє, чому племінник президента Джона Ф. Кеннеді міг би мати непогані шанси. Але, заявив він ВВС, зараз виборцям, які шукають на аутсайдера, краще підходить Лібертаріанська партія, яка намагається стати міцною альтернативою традиційній двопартійній системі.

А Кеннеді, каже Олівер, є вибором “на один раз”, який зникне після них.

“Ви хочете просто заявити протест? Або ви хочете побудувати щось, що буде тривалим і стане основою, щоб боротися із несправедливостями держави?”, – запитує лібертаріанський кандидат.

Племінник президента Джона Кеннеді, Роберт Ф. Кеннеді також не здобув підтримку лібертаріанців

Визначальним прагненням лібертаріанців є рішуче обмеження втручання держави через скорочення витрат і обмеження регуляцій, і паралельне розширення особистих свобод.

На практиці це може означати декриміналізацію більшості наркотиків та проституції, розширення прав на особисту зброю, різке скорочення військових видатків та дозвіл на відкриту імміграцію.

Чейз Олівер вважає, що у деяких питаннях потрібна просвітницька робота з виборцями

Деякі із партійних позицій лібертаріанців обмежують підтримку громадськості та ідуть в розріз із головними політичними дебатами в країні.

“Ми повинні пояснювати виборцям, що імміграція – це не страшно, – каже Чейз Олівер. – Власне, це природна річ, яку ми вже кілька сотень років спостерігаємо у Північній Америці, і яку я хотів би бачити і надалі”.

Він також твердить, що серед його цілей у цій президентській кампанії залучити до виборів молодших людей, які чітко заявляють про невдоволення незмінністю політичної ситуації впродовж останніх років.

“Вони вимагають чогось кращого, ніж республіканці та демократи, і ми повинні дати їм це. Ми повинні дати відповідь на їхній запит і проблеми, з якими вони стикаються”, – каже Олівер.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією