Залучення ЛГБТ до ринку праці збільшить економіку Македонії на 64 мільйони доларів США

Про це свідчать звіти Світового банку, в яких аналізуються економічні та фіскальні втрати Північної Македонії та Сербії внаслідок виключення ЛГБТ з ринку праці. Зменшення стигматизації та дискримінації ЛГБТ, як зазначено, може мати значний позитивний вплив на економіку.

Якщо бар’єри для входу на ринок праці для представників ЛГБТ-спільноти будуть зменшені, економіка Північної Македонії збільшиться ще на 64 мільйони доларів США, а річний валовий внутрішній продукт (ВВП) зросте в середньому на 0,6 відсотка. .

Про це свідчать звіти Світового банку, в яких аналізуються економічні та фіскальні втрати Північної Македонії та Сербії, спричинені витісненням ЛГБТ-людей з ринку праці.

У звіті додається, що політика, спрямована на посилення соціальної інтеграції членів ЛГБТ-спільноти, допоможе побудувати більш справедливі та рівні суспільства, що принесе користь економікам Північної Македонії та Сербії.

«Це дослідження показує, що залучення ЛГБТІ є не лише правильним вибором, але й розумною економікою». Для досягнення країнами свого повного потенціалу розвитку інклюзія має важливе значення. Доступ до основних послуг і ринків, а також можливість жити гідним життям є фундаментальним будівельним блоком для успішного та сталого розвитку».

– каже Сяоцін Юй, директор Світового банку у справах Західних Балкан.

Додається, що Північна Македонія та Сербія запровадили важливі реформи, які захищають права ЛГБТ-спільноти, але члени цієї групи продовжують стикатися з дискримінацією та відчуженням. Отже, додає звіт Світового банку, кожна сьома ЛГБТ-людина в Північній Македонії все ще стикається з дискримінацією на робочому місці під час найму, звільнення та професійного просування.

У Сербії, з іншого боку, члени ЛГБТ-спільноти навіть більш скрутне економічне становище порівняно з не ЛГБТ-людьми.

«Звіти показують, що зменшення стигматизації та дискримінації щодо ЛГБТ може мати значний позитивний вплив на економіку. Для досягнення цього необхідно запровадити існуючий правовий захист від дискримінації та подальше посилення правового захисту ЛГБТ у таких сферах, як освіта, працевлаштування та охорона здоров’я.

– каже Кліфтон Кортез, глобальна радниця із питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності Світового банку.

У звітах наголошується, що більш широке залучення ЛГБТ-людей вимагає дій щодо впровадження ключових реформ, узгоджених у рамках процесу вступу до ЄС, і далі вказується, що більш ефективне впровадження існуючих законів могло б краще захистити права ЛГБТ-людей на ринку праці, щоб найкращі можливі таланти залучались та утримувались інклюзивним способом.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією