За словами міністра юстиції країни, кожен, хто пропагує, потурає або бере участь у цьому, буде притягнутий до кримінальної відповідальності.
Міністр юстиції Малі оголосив у четвер, що ця західноафриканська країна рухається до прийняття закону про заборону гомосексуальності.
Минулого тижня правляча Національна перехідна рада країни прийняла цей закон майже одноголосним голосуванням. Законопроект ще потребує схвалення військового керівництва країни, повідомляє Agence France-Presse.
За ухвалення закону проголосував 131 депутат, 1 був проти.
«Тепер в Малі діють положення, що забороняють гомосексуальність, і кожен, хто займається цією практикою, пропагує її або потурає їй, буде переслідуватися в судовому порядку», – оголосив минулого тижня міністр юстиції Малі Мамаду Кассоґоґе.
#AESinfo | #Mali 🇲🇱
Le Mali dit non à la dégradation des mœurs : L’homosexualité interdite
Une décision attendue par de nombreux Maliens, l’État a adopté une nouvelle loi criminalisant l’homosexualité et interdisant toute forme de promotion ou d’apologie de cette pratique.
Новий закон виконує обіцянку уряду, яку він дав у 2022 році, коли Кассоге заявив: «Гомосексуальність – це протиприродні стосунки. Наразі в Малі немає спеціальних [законів проти нього]. Ми збираємося прийняти закони, які заборонять його в нашій країні».
У грудні Кассоге, чий повний титул – міністр юстиції та прав людини, підписав зобов’язання ООН, що зобов’язує Малі просувати і захищати права людини.
Правляча хунта Малі прийшла до влади три роки тому в результаті перевороту.
Будь-який закон, що виокремлює сексуальні меншини, буде порушенням Африканської хартії прав людини, вважає Аліса Нком, відома адвокатка і захисниця прав ЛГБТК+ в Камеруні.
Резолюція, прийнята в 2014 році Африканською комісією з прав людини і народів, зобов’язує країни-підписанти захищати громадян від насильства та інших порушень прав людини на підставі реальної або передбачуваної сексуальної ідентичності або орієнтації, зазначила вона.
Деталі та запропоновані покарання в новому кримінальному кодексі ще не оголошені.
У сусідній Буркіна-Фасо, де також править військова хунта, Перехідна законодавча асамблея незабаром збереться на засідання, щоб схвалити подібні санкції, які криміналізують гомосексуальну поведінку.
Минулого року Вища рада з питань комунікації Буркина-Фасо, яка регулює діяльність ЗМІ, видала «заборону на трансляцію телевізійних каналів, що пропагують гомосексуальність».
І в Малі, і в Буркіна-Фасо більшість населення сповідує іслам.
Щонайменше 30 країн Африки криміналізують гомосексуальність або на основі законів колоніальної епохи, запроваджених Великою Британією та іншими європейськими державами, або на основі нових законів, ухвалених на хвилі анти-ЛГБТК+ законодавства, прийнятого за останні кілька років.
Закон Уганди «Вбити геїв», підписаний у 2023 році, є одним із найвідоміших, який передбачає смертну кару за злочин «гомосексуальність за обтяжуючих обставин» у цій східноафриканській країні. Сусідня Гана прийняла подібне законодавство цього року.
У липні Державний прокурор Конго наказав регіональним прокурорам порушити справи «проти осіб, винних у девіантних практиках сексуального і гомосексуального характеру, а також проти осіб, винних у шумовому забрудненні», незважаючи на те, що в країні немає заборони на одностатеві стосунки в чинному законодавстві.
Конго, Уганда і Гана є християнськими країнами з більшістю населення.
Міністр юстиції Малі підсумував аргументацію розрізнених африканських країн, які об’єдналися в опозиції до гомосексуальності, коли нещодавно заявив: «Ми не змиримося з тим, що наші звичаї і цінності порушуються людьми з інших країн».
У той час як анти-ЛГБТК+ закони зростають по всій Африці, кілька країн декриміналізували гомосексуальність з 2012 року, включаючи Габон, Маврикій, Анголу, Лесото, Екваторіальну Гвінею, Сан-Томе і Принсіпі, Сейшельські острови, Ботсвану і Мозамбік.