Єпископи Гани виступили проти нового антигейського закону, прийнятого парламентом

Католицькі єпископи Гани поставили під сумнів доцільність посилення покарання для ЛГБТК+ після прийняття “Закону про сексуальні права людини та сімейні цінності”, який передбачає тюремне ув’язнення для людей, які ідентифікують себе як гомосексуали, а також для людей та об’єднань, які пропагують цю практику.

Парламент африканської країни 28 лютого ухвалив драконівський законопроект, який передбачає тюремне ув’язнення на термін від шести місяців до трьох років для людей, які ідентифікують себе як ЛГБТК+, а також покарання для організаторів і спонсорів таких дій – від трьох до п’яти років позбавлення волі.

В інтерв’ю радіостанції City FM, що базується в Аккрі, президент Єпископської конференції Гани, єпископ Метью Квасі Гьямфі з Суньяні заявив, що ув’язнення геїв не покінчить з гомосексуальністю, а навпаки, може призвести до його поширення, зважаючи на переповненість в’язниць.

“Розумієте, якщо зібрати одностатевих людей, а ви знаєте наші в’язниці, то вони опиняться в одній кімнаті, і що завадить їм займатися тими ж діями у в’язниці”, – сказав єпископ.

“І ви не збираєтеся відправляти їх туди назавжди, тому що вони пробудуть там три місяці або півроку, а потім вони попрактикуються і вийдуть звідти такими ж експертами, як і тоді, коли ви їх туди відправили”, – додав він.

Дьямфі закликав до “більшої кількості виправних та реформаторських заходів” для вирішення цієї проблеми.

Він сказав, що це жодним чином не означає, що єпископи вважають, що гомосексуальність повинна бути прийнятою як форма вираження любові.

У грудні 2023 року єпископи підтвердили свою підтримку колишнього анти-ЛГБТІК+ законопроекту через заяву, спрямовану на роз’яснення своєї позиції щодо гомосексуальності.

Декларація від 11 грудня під назвою “Католицька Церква і держава щодо гомосексуальності” підкреслює, що Церква розрізняє гомосексуальну ідентичність людини і конкретні дії, які вона може здійснювати як гомосексуальна особа. Хоча Церква не засуджує людей за їхню сексуальну орієнтацію, в заяві сказано, що вона однозначно виступає проти гомосексуальних актів, вважаючи їх “внутрішньо невпорядкованими” і неприйнятними.

Єпископи заявили, що Біблія є основою їхньої опозиції до гомосексуальності, зазначивши, що вона “несумісна з історіями про створення чоловіка і жінки в книзі Буття”.

Наполягаючи на тому, що гомосексуали, створені за образом і подобою Божою, також мають право на всі основні права людини, єпископи Гани стверджують, що “права гомосексуалів як особистостей не включають в себе право чоловіка одружуватися з чоловіком або жінки з жінкою”, оскільки це “морально неправильно і суперечить Божому призначенню шлюбу”.

Коаліція правозахисних організацій на чолі з професором Одрі Гадзекпо, головою Центру демократичного розвитку (CDD-Гана), виступила проти нового законопроекту і попередила про потенційні юридичні проблеми, якщо президент Нана Акуфо-Аддо схвалить закон.

Міністерство фінансів Гани закликало президента країни утриматися від схвалення законопроекту, але з іншої причини.

У прес-релізі від 4 березня міністерство попередило про значні фінансові наслідки, якщо законопроект стане законом. У ньому говориться, що Гана може зіткнутися зі значним скороченням фінансування Світового банку, а потенційні втрати можуть скласти 3,8 мільярда доларів протягом наступних п’яти-шести років.

“Президенту, можливо, доведеться відкласти підписання законопроекту до тих пір, поки суд не винесе рішення з правових питань, порушених ключовими національними зацікавленими сторонами”, – йдеться в заяві.

Сполучені Штати, Великобританія і правозахисні групи виступили проти законопроекту, причому США попередили, що його прийняття може призвести до відтоку іноземних інвестицій в Гану.

Країна, яка переживає глибоку економічну кризу і яку минулого року довелося рятувати за допомогою Світового банку, також є частиною торговельної угоди США з Африкою – Африканського закону про зростання і можливості (AGOA). Та ж доля, яка спіткала Уганду, коли вона прийняла досить жорсткі закони проти гомосексуальності, може спіткати і Гану. Уганду витіснили з AGOA Сполучені Штати.

Human Rights Watch засудила законопроект і закликала Акуфо-Аддо “однозначно відхилити його і відмовитися від його підписання”.

“Законопроект, спрямований проти прав ЛГБТ, суперечить давнім традиціям миру, толерантності та гостинності Гани і суперечить міжнародним зобов’язанням країни в галузі прав людини, – заявила Лариса Кожуе, дослідниця Х’юман Райтс Вотч.

“Такий закон не тільки ще більше підірве верховенство права в Гані, але й може призвести до подальшого безпідставного насильства проти ЛГБТ-людей та їхніх союзників”, – додала вона.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар