“Я почуваюся катарцем, геєм, робітником-мігрантом”. Інфантіно – про звинувачення організаторів ЧС-2022 в дискримінації
Президент ФІФА Джанні Інфантіно відповів на критику організаторів ЧС-2022 з футболу через звинувачення Катару в недотриманні прав людини. Очільник керівної організації дав годинну пресконференцію в катарській столиці Досі.
Впродовж кількох місяців до старту Мундіалю його організаторів активно звинувачували в рішенні надати Катару право на проведення змагань. Катарська сторона, зі свого боку, критикувалася за порушення прав працівників-мігрантів, що готувати спортивні об’єкти до турніру, та дискримінацію ЛГБТ-спільноти в країні.
На початку листопада у відповідь на критику Інфантіно вже намагався зосередити увагу журналістів та спортивної спільноти на футболі. Тоді президент ФІФА закликав сторони утриматися від “роздавання моральних уроків решті світу”.
Що сказав Інфантіно на пресконфереції
Швейцарський функціонер закликав утриматися від критики Катару та повчання представників цієї частини світу. А також провів паралелі між дискримінацією та особистими образами з дитинства.
“Сьогодні я почуваюся катарцем. Почуваюся арабом. Почуваюся африканцем. Почуваюся геєм. Почуваюся людиною з інвалідністю. Почуваюся робітником-мігрантом”, – цитує Інфантіно The Guardian.
“Звичайно, я не катарець, не африканець, не гей та не маю інвалідності. Але я так почуваюся, адже знаю, як це – бути дискримінованим, коли над тобою знущаються, як іноземець в іншій країні”.
“Коли я був дитиною, наді мною знущалися – я мав руде волосся та мав веснянки. До того ж я був італійцем, тож можете собі уявити. І що ви тоді робите? Намагаєтеся комунікувати з людьми, заводити друзів. Не починаєте звинувачувати, ображати – ви взаємодієте. І саме це ми маємо робити”.
“Вам хочеться критикувати. Можете розіп’яти мене. Я готовий до цього. Але не критикуйте нікого, не критикуйте Катар. Нехай люди отримають задоволення від цього чемпіонату світу”.
“Ми почули багато-багато повчань від представників європейських країн та західного світу. Гадаю, за те, що європейці робили попередні 3 тисячі років, ми маємо вибачатися стільки ж перед тим, як почнемо повчати людей моралі”.