Warner Bros. заборонила показ фанатської пародії про транс* Джокера

На кінофестивалі в Торонто пройшов показ The People’s Joker – фанатської пародії на Джокера. Режисером, сценаристом та виконавцем головної ролі у стрічці виступила трансгендерна комікиня Віра Дрю, а її версія клоуна-вбивці також перетворилася на трансгендера.

Дивно, але бос кіностудії Warner Bros. Discovery все це чомусь не сподобалося. Кінокомпанія, яка раніше на словах підтримувала транс*спільноту, зняла фільм із показу через нібито порушення авторських прав, чим неабияк здивувала режисерку:

Я думала, що фільм не повинен мати проблем із поширенням. Він повністю захищений законом про сумлінне використання та авторське право і підпадає під визначення “пародії”. Єдине, що робить його дивним в обох цих категоріях — ніхто й ніколи не брав цих персонажів та IP та не персоналізував їх таким чином. Думаю, саме це зробило фільм таким небезпечним у очах правовласника. Тобто я розумію, що написала на постері “нелегальний фільм по коміксах”, але це було зроблено лише для того, щоб затягнути ваші дупи в крісла.

Немає буквально жодних причин для будь-кого турбування про юридичні наслідки. Не вдаючись до подробиць, ми зробили все можливе, щоб переконатися, що ми можемо це зробити. Я б не почала витрачати два роки свого життя на створення нелегального фільму про Джокера.

Поки що неясно, яка доля чекає на пародійний фільм та її творця. Можливо, незабаром він з’явиться в інтернеті, де кожен зможе гідно оцінити стрічку.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією