Вже п’ятий пацієнт зцілився від ВІЛ після трансплантації стовбурових клітин крові

Житель Південної Каліфорнії, якому дали ім’я “Пацієнт Міста Надії”, є п’ятою людиною, яку вилікували від ВІЛ після трансплантації стовбурових клітин донора з рідкісною мутацією.

Подробиці пролунали на XXIV Міжнародній СНІД конференції 2022 року (СНІД 2022 року), що проходить у Монреалі (Канада) і віртуально, цього тижня.

Пацієнт Міста Надії – 66-річний чоловік європеоїдної раси, у якого у 1988 році було виявлено ВІЛ-інфекцію. Він розпочав антиретровірусну терапію у середині 1990-х років, коли антиретровірусні препарати стали доступними. У 2018 році у нього виявили гострий мієлоїдний лейкоз.

На початку 2019 року, коли пацієнту було 63 роки, він пройшов трансплантацію стовбурових клітин від донора з подвійною мутацією CCR5-дельта-32, яка означає відсутність у клітин рецепторів, які використовуються більшістю ВІЛ-штамів для проникнення в клітини. Перед трансплантацією він переніс індукційну хіміотерапію за схемою зниженої інтенсивності, призначену для літніх та ослаблених пацієнтів.

Після трансплантації він продовжував приймати ВААРТ протягом двох наступних років. До кінця дворічного періоду у пацієнта стабільно відзначалося невизначене вірусне навантаження, що дозволило йому та його лікарю прийняти рішення на користь контрольованого переривання ВААРТ.

Більше трьох років після трансплантації (і 17 місяців після переривання ВААРТ) цей пацієнт залишається вільним від ВІЛ і в ремісії з лейкозу, повідомляє “Aidsmap”.

Зазначається, що даний пацієнт був старшим за інших осіб, які зцілилися від ВІЛ внаслідок такого лікування. Він мав більш тривалий анамнез ВІЛ-інфекції до трансплантації, і також він отримав менш інтенсивний режим хіміотерапії перед трансплантацією. Це говорить про те, що такий підхід може бути прийнятним для ширшого кола ВІЛ-інфікованих осіб зі злоякісними захворюваннями, які потребують трансплантації стовбурових клітин, хоча таке лікування неможливе для переважної більшості людей з ВІЛ.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією