Всі ЛГБТК+ номінант_ки на премію “Оскар” 2024

Хоча серед номінантів/ок на “Оскар” цього року не було всіх, кого ми сподівалися побачити, давайте відсвяткуємо цьогорічні заслужені номінації ЛГБТК+ на “Оскар”.

Біллі Ейліш, номінована за найкращу оригінальну пісню “What Was I Made For

Фільм про Барбі був номінований на вісім “Оскарів” (на жаль, Марго Роббі та Грета Гервіг не отримали номінацій). Біллі Ейліш, яка нещодавно вийшла на екрани, номінована в категорії “Найкраща оригінальна пісня” за пісню “What Was I Made For”, яка конкурує з “I’m Just Ken” Райана Гослінга. Америка Феррера отримала свою першу в житті номінацію за найкращу жіночу роль другого плану, ймовірно, за зворушливу промову, яка довела глядачів до сліз і підняла їх на ноги.

Лілі Ґледстоун, номінація за найкращу жіночу роль

Лілі Ґледстоун, квір-актриса корінного американського походження, отримала номінацію за найкращу жіночу роль у фільмі “Вбивці квіткового місяця”. Це перший випадок, коли корінна американка була номінована в цій категорії.

Аннет Бенінг, номінована на “Оскар” за найкращу жіночу роль

Аннет Бенінг була номінована за роль лесбійської плавчині на довгі дистанції Діани Ньяд, першої людини, яка пропливла з Куби до Флориди. У байопіку “Ньяд” також знялася ікона лесбійського руху Джоді Фостер, яка також була номінована.

Джоді Фостер, номінована за найкращу жіночу роль другого плану

Як уже згадувалося, Джоді Фостер знялася у фільмі “Ньяд”, зігравши Бонні Столл, яка була найкращою подругою і тренеркою з плавання Ньяд. Це вже п’ята номінація Фостер і потенційно це може бути її третя перемога.

Маестро, 7 номінацій

Фільм про життя Леонарда Бернстайна, відомого своєю бісексуальністю, “Маестро” зняв Бредлі Купер, який зіграв у ньому головну роль і режисера, і актора. Цей біографічний фільм здобув значне визнання на церемонії вручення премії “Оскар” у 2024 році, отримавши номінації у кількох категоріях, серед яких “Найкращий фільм”, “Найкраща чоловіча роль” для Бредлі Купера, “Найкраща жіноча роль” для Кері Малліган, “Оригінальний сценарій” для Бредлі Купера та Джоша Сінгера, а також “Найкраща операторська робота”, “Найкращий грим і зачіски” та “Найкращий звук”.

Колман Домінго, номінація за найкращу чоловічу роль

Колман Домінго зіграв роль Баярда Растіна, відкритого ґея, борця за громадянські права, який був близьким радником Мартіна Лютера Кінга-молодшого, у байопіку “Растін”. Домінго є лише другим актором-ґеєм, який отримав номінацію на “Оскар” за роль ґея, і першим афро-латиноамериканським актором, який отримав номінацію за найкращу чоловічу роль.

“Німона” номінована на найкращий анімаційний повнометражний фільм

Німона, інклюзивний ЛГБТК+ анімаційний фільм, заснований на однойменному графічному романі, був номінований на премію “Оскар” як найкращий анімаційний повнометражний фільм. У шоу знялися ЛГБТК+ актори Юджин Лі Янг та Хлоя Грейс Моретц.

Американська фантастика, 5 номінацій

Фільм “Американська фантастика”, знятий за мотивами роману Персіваля Еверетта “Erasure” 2001 року, отримав 5 номінацій. Стерлінг К. Браун, який зіграв персонажа-ґея, отримав номінацію за найкращу чоловічу роль другого плану. Квір-композиторка Лаура Карпман також була номінована за найкращу оригінальну музику.

Анатомія падіння, 5 номінацій

Фільм “Анатомія падіння”, який зосереджується навколо бісексуального головного героя, отримав п’ять номінацій. Серед них – найкращий фільм, найкраща режисура (Жюстін Трієт), найкраща жіноча роль (Сандра Хюллер), найкращий оригінальний сценарій та найкращий монтаж фільму.

Фільм “Азбука книжкової заборони” номінований у категорії “Найкращий документальний короткометражний фільм

“Азбука книжкової заборони” – короткометражний фільм про заборону книг про ЛГБТК+ у школах. Він був номінований у категорії “Найкращий документальний короткометражний фільм”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією