‘Соціальний трансгендер’: чому це не ок?
Як сповіщує КиївПрайд, днями одна українська блогерка, яка зазначає, що вона дипломована психологиня та гіпнотерапевтка, написала допис, де назвала себе «соціальним трансгендером».
Свій допис вона розпочала з фрази «як важко бути трансгендером». Таку метафору блогерка обрала на позначення того, «коли ти по факту є частиною суспільства, частиною якого, ти бути не хочеш».
Так, у 2024 році досі доводиться пояснювати, чому такі порівняння не є прийнятними. Особливо, коли їх використовує психологиня.
Неможливо порівнювати свій досвід неприйняття та нерозуміння суспільством із досвідом трансгендерних людей. Тим паче, враховуючи неоднозначні натяки щодо подій в Україні у дописі психологині: «вільний народе вільної країни, яка іронія».
Порівнювати себе зі спільнотою, до якої ти не належиш, не відчуваєш усіх її труднощів, дискримінації та тернистого життєвого шляху, це – знецінення досвіду трансгендерних людей. Трансгендерні люди мають тривалий досвід боротьби, проходження через пригнічення та суспільний тиск. Як це – проходити такий шлях та рухатися до визнання власних прав, може відчувати лише сама спільнота.
Не існує жодних «соціальних» трансгендерних людей. І такі висловлювання геть не сприяють правам ЛГБТК+ у суспільстві.