Влада Казахстану заявила, що в країні немає дискримінації ЛГБТК-людей на тлі блокування сайту для спільноти

У Казахстані громадяни, які ідентифікують себе як ЛГБТК, мають повний спектр прав і свобод, гарантованих національним законодавством. Про це йдеться в проєкті постанови про виконання Казахстаном міжнародних зобов’язань. Проєкт доповіді опублікували на тлі блокування сайту для ЛГБТК-підлітків у РК.

На порталі “Відкриті НПА” опублікували проєкт постанови про затвердження третьої періодичної доповіді про виконання Казахстаном Міжнародного пакту про економічні, соціальні та культурні права. Розробником документа вказано Мінпраці.

Документ містить відомості про ситуацію з правами людини, заробітні плати, рівень бідності та інше.

У Мінпраці стверджують, що казахстанці, які ідентифікують себе як ЛГБТК, “володіють повним спектром прав і свобод, гарантованих національним законодавством усім громадянам РК, включно з правом на правовий захист у разі дискримінації”.

Творці документа зазначають, що це регулюється нормативно-правовими актами, які забороняють дискримінацію. У них ідеться про те, що в країні не можна обмежувати права людей з мотивів походження, соціального, посадового і майнового становища, статі, раси, національності, мови, ставлення до релігії, переконань, місця проживання або з будь-яких обставин.

Формулювання “за будь-яких інших обставин” передбачає також заборону на дискримінацію ЛГБТК-представників.

У Мінпраці впевнені, що це формулювання “дає змогу вживати всіх необхідних заходів для попередження та припинення дискримінації щодо ЛГБТ”.

Проект постанови буде на обговоренні до 27 лютого. Після того, як проєкт затвердить прем’єр-міністр Олжас Бектенов, міністерство закордонних справ надішле документ генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу.

Нагадаємо, 12 лютого повідомлялося, що в Казахстані заблокували сайт selftanu для ЛГБТК-підлітків. У міністерстві культури та інформації розповіли “Курсиву”, що на порталі є інформація, яка “завдає шкоди здоров’ю та розвитку дітей”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар