Випробування нової вакцини від ВІЛ показали ефективність 97%

Вакцину було створено з модифікованої версії білка вірусу ВІЛ. Як стверджується у статті на сторінках Science Alert, пише Hivplusmag.Com, вакцина сконструйована так, щоб підготувати організм до вироблення нейтралізуючих антитіл, які, як вважається, мають вирішальне значення для імунітету до ВІЛ.

Сорок вісім учасників отримали або вакцину або плацебо. У 35 із 36, які отримали дозу вакцини, спостерігалася активація В-клітин-попередників антитіл, які можуть говорити про імунітет до ВІЛ.

Результати дослідження опубліковані в академічному журналі Science напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Про дослідження вперше оголошено у 2021 році. Воно проводилося спільно з Міжнародною ініціативою з вакцини проти СНІДу та Scripps Research.

Досі ніхто не повідомив про якісь серйозні побічні ефекти випробувань. Будь-який біль у місцях ін’єкцій або пов’язані з нею головні болі, від легкого до помірного, зникли протягом кількох днів.

Крім того, відомо, що команда творців вакцини в даний час працює разом з Moderna над тестуванням способів доставки вакцинних частинок через мРНК замість використовуваної моделі на основі білка.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією