Венеціанська комісія закликає Грузинську мрію відмовитися від законопроєкту проти ЛГБТ

Венеціанська комісія публікує висновок щодо законопроєкту, що обмежує права ЛГБТ, ініційованого більшістю парламенту Грузії. Венеціанська комісія висловлює жаль, що ця законодавча ініціатива була включена до порядку денного на тлі тривалих масових протестів, політичної та суспільної напруженості.

Венеціанська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, котрий надає висновки про відповідність проєктів законодавчих актів європейським стандартам та цінностям.

Комісія зазначає, що автори проєкту проігнорували побоювання, висловлені міжнародними спостерігачами, і намагаються проштовхнути його в умовах виборів, що наближаються.

Перед ухваленням нових поправок Венеціанська комісія рекомендує провести аргументований аналіз із залученням усіх прошарків суспільства, особливо представників сексуальних і ґендерних меншин, а також експертів і фахівців відповідних секторів (право, охорона здоров’я, освіта, соціальна допомога та ін.).

“Такий аналіз має проводитися протягом певного періоду часу і має бути оприлюднений. У час, придатний для неупереджених консультацій, щоб забезпечити справедливу та неупереджену оцінку питань, що розглядаються”, – йдеться у висновку.

Щодо юридичної оцінки законопроєкту Венеціанською комісією, то з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини та його попередніх висновків відповідність поправок європейським і міжнародним стандартам не може бути визначена з причин, перелічених вище.

“Навіть сама по собі ця пропозиція створює ризик виникнення ворожої та стигматизуючої атмосфери щодо ЛГБТ у Грузії”, – йдеться в документі.

Юридичний комітет парламенту Грузії підтримав законопроєкт законопроєкту, що обмежує права ЛГБТ, у першому читанні 20 червня.

Пакет складається з 19 законопроєктів і, серед іншого, включає обмеження свободи зібрань і цензуру ЗМІ. Основна частина законодавчого пакета – це проєкт закону “Про захист сімейних цінностей і неповнолітніх”, а решта 18 випливають із нього.

За планом “Грузинської мрії”, під час весняної сесії цей законопроєкт буде розглянуто й ухвалено в першому читанні, а в осінню сесію – у третьому читанні. Зміни внесено в різні закони, Цивільний кодекс, Трудовий кодекс, закон про освіту тощо.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією