Велика Британія нарешті повертає честь ветеранам, які постраждали від заборони на службу в армії, спрямованої проти ЛГБТК+.

Ветерани незабаром отримають новий пам’ятник і компенсацію за публічну ганьбу.

Велика Британія оголосила про свої плани побудувати меморіал для ЛГБТК+ ветеранів, які зазнали переслідувань і були звільнені в запас під час заборони на службу квір-військових, що діяла в країні з 1967 по 2000 рік. Бронзовий меморіал буде нагадувати зім’ятий аркуш паперу і міститиме фрази ЛГБТК+ людей, які постраждали від цієї заборони. Оголошення про створення пам’ятника з’явилося після того, як уряд пообіцяв виділити 70 000 фунтів стерлінгів (85 159 доларів США) військовослужбовцям, які постраждали від заборони.

Меморіал, проект якого був обраний з 38 заявок і п’яти фіналістів, буде споруджений в Національному меморіальному дендропарку в Стаффордширі, графстві, розташованому приблизно в 145 милях на північний захід від Лондона, на північ від Бірмінгема. Він включатиме фрази, зібрані у солдатів ЛГБТК+ під час нещодавнього розслідування політики, яку очолив Теренс Етертон, член Палати лордів Великої Британії.

Серед них такі фрази, як «Битва за любов», «місце, до якого ми належимо» та «разом ми вистоїмо». Хоча більшість літер будуть сірого кольору, деякі окремі слова, такі як «повага», «сила» та «гордість», будуть виділені золотим кольором.

Меморіал отримав грант у розмірі 350 000 фунтів стерлінгів від Управління у справах ветеранів Міністерства оборони (МО). Його будівництвом опікується військова благодійна організація ЛГБТК+ Fighting With Pride, повідомляє The Hereford Times.

«Опікуни раді, що у нас є такий сильний переможець у конкурсі на створення меморіалу ЛГБТ+ спільноти збройних сил, – сказав Ед Холл, голова  Fighting With Pride. «Для всіх нас у Fighting With Pride було неймовірно важливо провести ретельний творчий процес, щоб знайти правильний дизайн, який стане місцем спокою і роздумів для сім’ї ЛГБТ+ військовослужбовців».

Довготривала шкода від британської заборони на службу в армії для ЛГБТК+

Хоча Велика Британія декриміналізувала одностатеві стосунки у 1967 році, вона наклала заборону на військовослужбовців під приводом того, що квір-службовці шкодять моральному духу і загрожують боєготовності.

Ця заборона, яка торкнулася сотень тисяч військовослужбовців, призвела до залякування, шантажу, дискримінації та утисків, вилучення особистих листів і фотографій, інтенсивних психологічних допитів, інвазивних медичних оглядів, які іноді включали сексуальне насильство, примусових відставок і виїздів до членів сім’ї, звільнення з позором, тюремного ув’язнення, відчуження від військової підтримки і пільг і навіть самогубств через сором, ізоляцію і бідність, які стали наслідком усього вищезазначеного.

Кілька військовослужбовців, звільнених під час дії заборони, розповіли дослідникам, що ця політика «змусила [відчувати] сором за власну сексуальність. Змусила відчути себе меншою людиною, відкритою для знущань і висміювання». Деякі ЛГБТК+ військовослужбовці розповіли ВВС, що залишатися закритими було схоже на «самозраду», і що вони приховували свої одностатеві стосунки, часто піддаючи себе цензурі в приватних листах і називаючи своїх партнерів на людях іменами, які часто використовують представники протилежної статі.

Інший сказав, що ця політика змусила їх відчути себе «самотніми, брудними, вигнанцями» і залишила їх «жорстоко побитими геямипозбавила радості сексу, додала ненависть до себе, змусила соромитися того, що я є, нервувати».

«Це забрало мою кар’єру, мою пенсію, моє майбутнє», – сказав ще один. «Це просто, це просто повністю зруйнувало його, і це забрало роботу, яку я знаю, яку я добре виконував… це просто забрало мій дім, мої засоби до існування, моє майбутнє, кар’єру, пенсію. Хіба може бути гірше, ніж це?».

Нарешті, трохи справедливості через майже 25 років після скасування заборони

Група вигнаних ветеранів та союзників ЛГБТК+ зрештою сформувала активістську групу під назвою Rank Outsiders. Разом з іншими британськими ЛГБТК+ групами, такими як Stonewall, вони успішно підвищили обізнаність громадськості про несправедливість заборони і домоглися від МО скасування заборони у 2000 році.

У липні 2023 року тодішній прем’єр-міністр Ріші Сунак вибачився від імені нації за заборону. У грудні 2024 року уряд заявив, що ветерани, які були звільнені і на яких «негативно вплинула» заборона, можуть отримати до 70 000 фунтів стерлінгів (85 159 доларів США) в якості компенсації. Ветерани також можуть подати заяву на відновлення звання та зміну причин звільнення.

Підполковник Дункан Лустіг-Прін, якого шантажували через його гомосексуальність і звільнили в запас через заборону, розповів ВВС, що відвідування пам’ятника буде «надзвичайно емоційним досвідом – не тільки тому, що ми ніколи не очікували, що зайдемо так далеко, але й тому, що для кожного, хто служить, пам’ять про тих, хто віддав своє життя, є дуже важливою».

«Це одна з причин, чому я дуже хочу піти і побачити цей меморіал і поміркувати про ЛГБТК-людей, які загинули за цю країну, а також про тих, хто віддав свою кар’єру через цю політику», – додав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар