Ведучий польського телебачення вибачився за пропаганду гомофобії у ЗМІ Польщі

Ведучий фактично державного польського телебачення TVP Войцех Шелонґ вибачився за пропаганду гомофобії, яку журналісти урядових ЗМІ роками слухняно транслювали, виконуючи вказівки попередніх урядів — зокрема, за слова президента Анджея Дуди про те, що ЛГБТ — це не люди, а ідеологія.

Про це у соцмережах сповіщує Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ” .

«Протягом багатьох років у Польщі ганебні слова звучали на адресу багатьох людей просто тому, що вони вирішили самі визначати, ким вони є і кого вони кохають», — сказав ведучий TVP у недільному вечірньому ефірі. — «ЛГБТ+ — це не ідеологія, а люди: конкретні імена, обличчя, родичі та друзі. Всі ці люди повинні сьогодні почути з цього самого місця слово «пробачте». Пробачте!» — продовжив він, ледве стримуючи сльози перед присутніми ЛГБТК активістами Бартом Сташевським і Маєю Гебан, які цього вочевидь не очікували.

«Перед зустріччю я звернув увагу на дописи Барта Сташевського та Маї Гебан у соцмережах – Барт особливо підкреслив, як важко йому буде переступити поріг TVP, адже роками він чув звідси справді жахливі речі про таких людей, як він сам. Звісно, я знав, як погано ставилися до негетеронормативних людей, але тут я відчув ці емоції на повну силу, і мені стало зрозуміло, що я не можу почати цю розмову, як будь-яку іншу», — пояснив він згодом свій вчинок. — «Хоча я не відповідаю за слова, які раніше були сказані на цьому каналі, мені потрібно було показати, що в місці, де поширилося стільки зла, відбулися зміни. Реакція на ці кілька слів показала мені, наскільки та скільком людям це потрібно».

Також журналіст прокоментував те, що відбувалося на старому TVP, яке стало пропагандистським рупором тодішньої влади. Шелонґ підкреслив, що попередні працівники телеканалу мають нести відповідальність за те, що вони робили протягом останніх восьми років, працюючи на Telewizja Polska:

«Знаю, що це прозвучить жорстко, але я вважаю, що в останні роки співробітників TVP не можна було назвати журналістами. Те, що хтось іменувався цим терміном, нічого не змінює, тому що не можна назвати журналістом того, хто порушує всі канони цієї професії, її місії та сенсу. Я вважаю, що дорослі люди повинні усвідомлювати, що вони роблять, і наслідки, що можуть їх спіткати. Не можу уявити, як працювати за одним столом і спілкуватися з кимось, хто про правду, журналістську чесність і незалежність «згадав» лише після 15 жовтня».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар