Вчитель з Міссурі заснував Місяць історії ЛГБТ 30 років тому. Зараз він проходить у 20 країнах світу

У жовтні відзначається Місяць історії ЛГБТ, ідея якого належить викладачеві історії Родні Вілсону (Rodney Wilson). Він почав працювати над цією ідеєю, коли закінчував аспірантуру в Університеті Міссурі-Сент-Луїс у 1994 році.

У 1994 році Родні Вілсон двічі увійшов в історію.

Вперше це сталося після відвідин Музею Голокосту у Вашингтоні, коли Вілсон проводив урок з історичним та особистим контекстом для своїх учнів у середній школі Мелвілла.

Показуючи різні нашивки, які носили люди, ув’язнені і вбиті нацистським режимом, він згадав, що якби його ув’язнили, йому б наділи рожевий трикутник – символ, що ідентифікує геїв. Вілсон розповів в ефірі Сент-Луїса, що, намагаючись зробити свій клас більш близьким для учнів, він також став першим відкритим геєм-вчителем K-12 в Міссурі.

«Мені здавалося, що за межами мого класу кружляють всілякі розмови про геїв і лесбіянок. На початку 1990-х була криза СНІДу. У січні 1993 року до влади прийшов Білл Клінтон, який пообіцяв скасувати заборону на службу геїв в армії», – сказав він. «Багато речей просочувалося за межами класу, але в моєму класі ми не обговорювали ці теми. У мене тоді був 800-сторінковий підручник з американської історії, і в ньому не було жодної згадки про ЛГБТК або про історію ЛГБТК. Розмови були бурхливими, і іноді вони просочувалися у звичайний світ».

Хоча цей момент розкриття призвів до суперечок у Міссурі та по всій країні щодо того, який тип викладання є доречним у класах, Вілсон увійшов в історію вдруге, коли у 1994 році він завершив 10-місячну місію зі створення спеціального місяця вшанування історії ЛГБТ-спільноти. На створення того, що тоді називалося Місяцем гей-історії, Вілсона надихнули зусилля навколо Місяця історії чорношкірих та Місяця жіночої історії.

«Я думав так само, як доктор Картер Вудсон у 1926 році, коли він заснував те, що тоді називалося як Negro History Week. Він вважав, що знання історії чорношкірих розширює можливості для чорношкірих і навчає білих людей. Я вірю в те ж саме», – сказав він.

Родні Вілсон, засновник Місяця історії ЛГБТ, стоїть у своєму класі в 1997 році

Вибір жовтня мав сенс, оскільки він був частиною академічного календаря. Він також співпав з іншими важливими подіями, включаючи перший і другий Марші на Вашингтон у 1979 і 1987 роках, а також Національний день камінг-ауту, який вперше відзначався у 1988 році.

«Тож я сказав: «Давайте приймемо та адаптуємо ці моделі, які вже існують, але тепер зосередимо увагу на ЛГБТК-людях та їхній історії».

Ідея Місяця історії ЛГБТ виникла в Університеті Міссурі-Сент-Луїс, коли Вілсон закінчував аспірантуру. Він дякує своїм викладачам за натхнення та заохочення, а також одногрупникам за співпрацю у створенні кінофестивалю, що висвітлює квір-історії в університетському містечку.

«Коли я вступив до аспірантури, у мене був особливий професор, Герда Рей, яка дозволяла нам говорити і досліджувати все, що завгодно, включаючи соціальну історію, в тому числі історію ЛГБТК», – каже Вілсон. «Завдяки цим заняттям мій розум був відкритий, і я думаю, що історія надала мені сили. Вона допомогла мені краще зрозуміти своє місце у світі».

Родні Вілсон, вчитель історії та засновник Місяця історії ЛГБТ, сидить у своєму класі в середній школі Мелвілла в 1996 році.

Вілсон продовжує викладати історію, а також світові релігії в коледжі Мінерал Ейр в Парк Хіллз, штат Міссурі. За 30 років, відколи він заснував перший Місяць історії ЛГБТ, за словами Вілсона, зараз існує 20 країн, де проводяться подібні місяці історії. Навіть у таких країнах, як Уганда та Вірменія, які або не мають захисту для ЛГБТ, або мають обмежувальні закони проти них, громадяни визначили місяці для вшанування історії ЛГБТ.

«Я сподіваюся, що з часом ми станемо більш теплою і привітною спільнотою. Незалежно від нашого етнічного походження, сфери зайнятості, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності чи віросповідання, я сподіваюся, що ми зможемо просто навчитися дозволяти всім жити в мирі», – сказав він. «Поки ніхто не завдає шкоди іншій людині, не повинно бути причин намагатися обмежувати її поведінку. Дозвольте людям мати автономію над своїм життям, над собою і припиніть намагатися втручатися в чужі справи».

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар