В Угорщині оштрафували книгарню за популярний комікс про підлітків-геїв

Урядове управління Будапешта в четвер наклав штраф на одну з найбільших мереж книгарень Угорщини Lira Konyv через порушення контроверсійного закону про заборону «гей-пропаганди» серед дітей.

Про це пише AP.

Мережу книгарень Lira Konyv – другу за розміром в Угорщині – оштрафували на 12 мільйонів форинтів (32,1 тисячі євро) за продаж популярного підліткового мальопису Heartstopper («Коли завмирає серце»).

Усупереч положенням угорського закону про заборону «гей-пропаганди» серед неповнолітніх, у книгарнях мальописи продавались у секції підліткової літератури і не в закритій упаковці.

«Розслідування показало, що в книгах, про які йдеться, зображена гомосексуальність, але вони, тим не менш, були віднесені до категорії дитячої та молодіжної літератури і не розповсюджувалися в закритій упаковці», – заявили в урядовому управлінні Будапешта.

У своїй заяві відомство підкреслило, що зобов’язало Lira Konyv забезпечити законне розповсюдження книги, і що «завжди буде вживати суворих заходів проти компаній, які не дотримуються закону».

Штраф проти угорської мережі книгарень був накладений всього за два дні до Будапештського прайду – щорічної події, яка збирає тисячі ЛГБТК+ людей та їхніх прихильників в угорській столиці.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією