В Естонії стався церковний розкол через розбіжності з питань прав ЛГБТ

Методистська церква Естонії вийшла зі складу Об’єднаної методистської церкви

В Естонії методистська церква вийшла зі складу Об’єднаної методистської церкви (ОМЦ) через незгоду з ліберальним підходом головної організації до прав ЛГБТК-спільноти. Про це повідомляють місцеві ЗМІ.

ОМЦ – це всесвітня методистська протестантська церква. Вона є найбільшою організацією, що об’єднує методистські церкви. В естонському церковному співтоваристві вважають, що ОМЦ йде шляхом, який суперечить християнській доктрині та порушує церковну дисципліну.

Так, наприклад, в естонській методистській церкві (ЕМЦ) виступають проти рукоположення ЛГБТК-людей. На їхню думку, це не відповідає Святому Письму і порушує церковні правила.

“Причина нашого виходу з Об’єднаної методистської церкви полягає в тому, що ми вже певний час вважаємо, що ОМЦ у світовому масштабі йде шляхом, який суперечить християнській доктрині, як ми її розуміємо, а також порушує свої ж церковні правила.

Безумовно, однією з найпомітніших тенденцій, що спостерігаються в Об’єднаній методистській церкві, є зростаюче прагнення до прийняття шлюбу, а також рукоположення гомосексуалів. Ми вважаємо, що це не відповідає Святому Письму”, – заявив представник Естонської методистської церкви Роберт Черенков.

При цьому в церковному співтоваристві припускають, що вихід з ОМЦ не матиме будь-якого серйозного впливу на релігійне життя громадян. Судячи з усього, ОМЦ і ЕМЦ продовжать існувати, як дві окремі церкви.

На сьогоднішній день ЕМЦ складається з 26-ти громад, в яких за даними перепису 2021-ого року перебувають 1390 осіб. Дві третини громад в ЕМЦ є естономовними, одна третина – російськомовними.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією