В Австралії зафіксовано найнижчу за всю історію кількість ВІЛ-позитивних людей

Науковці зафіксували стійку тенденцію до зниження нових випадків ВІЛ. На їхню думку, це пов’язано з високим рівнем використання профілактичних заходів, тестування та високого рівня лікування.

У 2021 році в Австралії було зареєстровано 552 нові діагнози ВІЛ. За останні 10 років ця кількість скоротилася вдвічі, йдеться у новому національному звіті про ВІЛ, повідомляє “СНІД.Центр” із посиланням на Інститут Кірбі UNSW.

Доктор Скай МакГрегор з Інституту Кірбі повідомив:

“Кількість ВІЛ в Австралії знижується з 2015 року, і це найнижчий показник, зареєстрований з початку епідемії. Австралія має бути дуже задоволена цією стійкою тенденцією до зниження числа діагнозів. Воно, ймовірно, є наслідком широкого застосування заходів профілактики ВІЛ, включаючи доконтактну профілактику, тестування та високий рівень лікування серед людей, які живуть із ВІЛ”.

За його словами, не останню роль у цьому відіграла пандемія ковіда: “Однак нам необхідно розглядати ці особливо низькі цифри у 2020 та 2021 роках у контексті змін у тестуванні та сексуальній поведінці, викликаних пандемією COVID-19. Є дані про зменшення кількості тестів, зниження числа випадкових сексуальних партнерів, а також зменшення кількості людей, які прибувають до Австралії та виїжджають з неї. Коли ми вийдемо з пандемії і повернемося до допандемічної поведінки, важливо пам’ятати про повторне вжиття заходів щодо профілактики ВІЛ та частого тестування. до допандемічного рівня, можливо, ми побачимо збільшення кількості діагнозів ВІЛ“, – каже доктор Мак-Грегор.

Більшість нових випадків ВІЛ, як і раніше, припадало на геїв та бісексуальних чоловіків – це понад дві третини (68%) випадків у 2021 році. Понад чверть їх (27%) пов’язані з гетеросексуальним сексом.

Майже половина всіх нових діагнозів ВІЛ у 2021 році вважалися пізніми діагнозами. Це означає, що людина, якій вона поставлена, жила з ВІЛ протягом чотирьох або більше років, не знаючи про свій ВІЛ-статус.

Скотт Харлум, президент Національної асоціації людей, які живуть із ВІЛ в Австралії (NAPWHA), каже, що пізній діагноз найчастіше зустрічається серед людей, які одержують вірус внаслідок гетеросексуальних статевих контактів. “Ці спільноти, можливо, не вважали себе у групі ризику. Дуже важливо, щоб ми нормалізували тестування на ВІЛ серед гетеросексуальних людей“, – сказав він.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією