Уряд Великої Британії повинен “натиснути” на президента Уганди, щоб той наклав вето на смертоносний антигейський законопроект, кажуть активісти

Угандійські ЛГБТК+ групи та їхні союзники збираються разом, щоб протестувати проти жорстокого антигомосексуального законопроекту в рамках надзвичайного глобального дня дій.

ЛГБТК+, правозахисні, медичні та притулкові організації об’єднають свої зусилля біля Будинку Уганди на Трафальгарській площі, де розташована Верховна комісія Уганди, щоб висловити протест проти цього архаїчного законопроекту.

У своїй нинішній формі законопроект про боротьбу з гомосексуальністю, який був прийнятий парламентом Уганди 21 березня, передбачає кримінальну відповідальність навіть за приналежність до ЛГБТК+.

Тим, кого визнають винними, згідно із суворим законом, може загрожувати до 20 років ув’язнення, а за “гомосексуальність при обтяжуючих обставинах” – зґвалтування, сексуальне насильство над дітьми або інцест – може бути винесено смертний вирок.

Демонстранти вимагають скасування цього закону і підтримки міжнародних союзників, яких вони закликають “натиснути” на президента Уганди Йовері Мусевені, щоб той взагалі відмовився від законопроекту.

Очікується, що в акції протесту візьмуть участь такі організації, як Британський альянс за глобальну рівність, Британський чорний прайд, ACT-UP London, Rainbow Migration, Фонд Пітера Татчелла і STOPAIDS.

Законопроект про боротьбу з гомосексуальністью також передбачає кримінальне переслідування союзників ЛГБТК+ за невидачу квір-людей угандійській владі з покаранням до п’яти років ув’язнення.

Однак у четвер (20 квітня) Мусевені відмовився підписати законопроект і відправив його назад до парламенту – щоб зробити його ще жорсткішим. У вівторок (25 квітня) відбудуться дебати щодо цього холодного кроку президента.

Гомосексуальні акти вже були незаконними в цій східноафриканській країні через закони, що датуються періодом британської колоніальної окупації країни, але новий законопроект ще більше обмежить права ЛГБТК+ угандійців.

Муд Гоба, голова опікунської ради UK Black Pride і менеджер Micro Rainbow, розповіла PinkNews, що серед ЛГБТК+ спільноти в Уганді існує “справжній страх”, а активістам, які працюють в країні, також загрожує багаторічне ув’язнення.

Вона пояснила, що саме ЛГБТК+ угандійці закликали до проведення дня дій, і тому групи, що базуються у Великобританії, беруть від них приклад.

Вона сказала, що люди можуть підтримати ЛГБТК+ спільноту в Уганді, переконавшись, що вони знають про ситуацію, навчаючись, жертвуючи кошти і закликаючи уряд не мовчати про це питання.

“Уряд Великобританії повинен чинити максимальний тиск на президента Мусевені, щоб він наклав вето на цей законопроект, використовуючи свої дипломатичні канали і постійно залучаючи [уряд Уганди].

“Але при цьому, – зазначає Гоба, – важливо, щоб уряд також визнав, що ці закони також є спадщиною колоніалізму”.

Багато активістів вказують на те, що жахливе законодавство може бути використане для шантажу угандійців, які не належать до ЛГБТК+, і вплине на інші групи в країні, наприклад, на тих, хто отримує лікування від ВІЛ-інфекції.

Гоба сказав: “Це те, що зачіпає не тільки квір-людей, але й людей, які сприймаються як інакші. Йдеться вже не лише про квір-людей, але й про тих, хто відрізняється від інших, тих, хто не вписується в стереотипи.

“Є люди, про яких ми повинні думати, які є видимими в ЛГБТ-спільноті – молоді лесбійки, яких можуть змушувати вступати в шлюб, люди з обмеженими можливостями, які є квір-людьми – у нас так багато вразливих людей, про яких ми повинні думати зараз”.

Лідери, активісти та ЛГБТК+ групи по всьому світу одностайно засудили цей драконівський закон, закликаючи уряд Уганди припинити нападки на ЛГБТК+ спільноту.

У березні прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що Сполучені Штати вкрай стурбовані законопроектом і його впливом на Уганду в цілому, і навіть припустила, що США застосують економічні санкції.

“Якщо [законопроект] буде підписаний і набуде чинності, він порушить універсальні права людини, поставить під загрозу прогрес у боротьбі з ВІЛ/СНІДом, стримуватиме туризм і [інвестиції] в Уганду, а також завдасть шкоди міжнародній репутації Уганди”, – сказав Жан-П’єр.

“Це один з найбільш екстремістських законів проти ЛГБТК+ у світі. Права людини є універсальними, ніхто не повинен зазнавати нападів або потрапляти до в’язниці лише через те, ким він є і кого він любить”.

Вона додала: “Це було б дуже прикро, тому що велика частина економічної допомоги, яку ми надаємо Уганді, – це допомога в галузі охорони здоров’я, і в основному через [президентський надзвичайний план з надання допомоги у боротьбі зі СНІДом].”

“Ми, безумовно, уважно стежимо за цим, і нам доведеться подивитися, чи будуть наслідки, можливо, в економічному плані, якщо цей закон буде прийнятий і введений в дію”.

Після прийняття закону угандійська ЛГБТК+ активістка Каша Набагесера, яка зараз проживає в США, заявила, що ЛГБТК+ спільнота Уганди була “приголомшена, стурбована і налякана”.

Вона розповіла PinkNews: “За ці роки ми змогли досягти певних успіхів разом у солідарності. Нам просто потрібно продовжувати підтримувати один одного і перевіряти, чи всі в безпеці і як у всіх справи.

“Але також не впадати у відчай, тому що те, що ми робимо як рух, не є чимось екстраординарним, інші рухи по всьому світу робили це раніше.

“Ми повинні мати надію від минулих рухів з усього світу, що одного дня це пройде. Давайте просто залишатися сильними, але також пильними, тому що ми повинні бути в безпеці, щоб продовжувати боротьбу”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією