Уряд Великої Британії заборонить конверсійну терапію для трансгендерних людей

У Великій Британії ухвалять новий закон, що забороняє конверсійну терапію для трансгендерних людей. Раніше ця заборона стосувалася лише терапії для геїв та бісексуалів.

Про це повідомляє BBC, передає Zmina.

В уряді повідомили, що новий закон про заборону всіх форм конверсійної терапії в Англії та Уельсі охоплюватиме практики, спрямовані й на трансгендерних людей. Заборона ставить поза законом спроби змінити чиюсь сексуальність або гендерну ідентичність.

Міністерка культури Мішель Донелан заявила, що законопроєкт ухвалять незабаром і він “захищатиме всіх, хто став мішенню через свою сексуальність або гендерну ідентичність”.

Зазначається, що раніше уряд не планував вносити до законопроєкту заборону конверсійної терапії трансгендерів. Британські урядовці пояснили це тим, що конверсійна терапія для транслюдей є надто складною і її заборону потрібно розглядати окремо.

Також в уряді побоювалися, що заборона може мати “непередбачувані наслідки”, які можуть вплинути на вчителів, батьків і терапевтів, що допомагають дітям, які досліджують свою гендерну ідентичність.

BBC пише, що наразі точно невідомо, наскільки конверсійна терапія поширена в Британії, але 5% зі 108 тисяч людей, які відповіли на загальнобританське опитування у 2018 році, сказали, що їм пропонували певну форму подібної терапії, тоді як 2% пройшли її. Серед респондентів-трансгендерів 8% сказали, що їм пропонували конверсійну терапію, а 4% сказали, що вони проходили її.

Влада Великої Британії ще у 2021 році заявляла про намір заборонити конверсійну терапію. Крім того, уряд збирався дослідити масштаби конверсійної терапії та досвід жертв цієї практики.

У Британії гомосексуальні стосунки перестали вважатися злочином у 1967 році, однак до цього і зараз ЛГБТ-людей катують так звані лікарі. Раніше британські гомосексуали, які проходили терапію, розповідали про знущання та приниження, з якими стикались у минулому.

Нагадаємо, що вже понад два роки в Німеччині за “лікування” гомосексуалів можна отримати штраф у розмірі 30 тисяч євро або навіть обмеження волі до року. Проти катувань гомосексуалів виступають навіть деякі релігійні діячі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією