Уряд Словаччини розпочав війну проти митців та «ЛГБТ-ідеології»

Масштабні протести вимагали відставки ультраправої міністерки культури, але Мартіна Сімковікова, схоже, має підтримку прем’єр-міністра Роберта Фіцо, який сам стає все більш радикальним.

У понеділок, 12 серпня, і у вівторок, 13 серпня, у спеку, незважаючи на літні відпустки, тисячі словаків вийшли на вулиці Братислави, щоб засудити новий крок у тривожних чистках, які проводить популістський уряд Роберта Фіцо, який перебуває при владі в цій центральноєвропейській країні з 25 жовтня 2023 року. Ходи, які проходили два дні поспіль і в яких брали участь переважно митці, закликали до «відставки» міністерки культури Мартіни Сімковічової, проросійської ультраправої діячки, яка одного за одним звільняє митців, що відмовляються узгоджувати своє бачення культури з її поглядами на неї.

Симковіца, самопроголошена «захисниця словацької культури і нічого іншого», розпочала справжню культурну війну проти «ЛГБТ-ідеології», яку вона звинувачує в участі у «вимиранні білої раси» в Європі. За останні місяці вона вже звільнила кількох керівників державних установ, а 6 і 7 серпня ця борчиня зі змовами наробила галасу, звільнивши директора Словацького національного театру Матея Дрлічку і директорку Словацької національної галереї Олександру Кусу, які були звинувачені в тому, що вони є представниками ЛГБТ-спільноти. Обидва були звинувачені в «прогресивно-ліберальному політичному активізмі», що не відповідає «культурній програмі уряду, орієнтованій на традиційні цінності та спадщину наших предків».

«Чиновник з міністерства подзвонив у мої двері рано вранці, щоб повідомити, що мене звільнено», – розповів Дрлічка, який з 2021 року очолював головну публічну сцену Словаччини, що включає в себе театр, оперу та балет. «Відтоді, як я висловив свою незгоду з тим, що відбувається в Словаччині, на церемонії вручення словацького еквівалента «Оскара», мені сказали, що мені кінець», – сказав цей професійний кларнетист, який також щойно був нагороджений Орденом мистецтв і літератури Франції за свою кар’єру.

Копіює Угорщину

Хоча він пишається тим, що зробив свій театр «дзеркалом словацького суспільства» з численними політичними п’єсами в репертуарі, Дрлічка наполягає на тому, що він «ніколи не декларував своїх політичних поглядів і не закликав людей голосувати за когось». Але в країні, яка все більше копіює сусідню Угорщину Віктора Орбана, з урядом, який нападає на незалежність судової системи, поліції та ЗМІ, а також десятками звільняє проблемних державних службовців, тепер достатньо виглядати як митець зі смаком до протесту, щоб стати мішенню для влади.

На прес-конференції, скликаній на захист цих звільнень, дуже впливовий генеральний секретар міністерства культури Лукаш Мачала різко напав на протестувальників, відкрито пообіцявши найближчим часом звільнити й інших керівників культурних установ. «Нас ніколи не залякати, і нас не цікавлять крики, плач і тявкання тих, хто живе на ваші податки», – заявив цей близький друг міністра, який, як відомо, зайшов так далеко, що поставив під сумнів, чи дійсно Земля кругла.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар