Уперше в Ізраїлі: Янів із ЛГБТ-спільноти став татом-одинаком

Янів Гольтшіан став батьком-одинаком дитини, народженої від сурогатної мами на батьківщині.

У 2022 році 39-річний Янів Гольтшіан із Холона опублікував у фейсбуці пост такого змісту:

“Багато років я мрію стати батьком. Якщо ти, дівчина, яка читає ці рядки, розумієш, що я відчуваю, і вважаєш, що готова разом зі мною дати життя новій людині за допомогою сурогатного материнства, – ти та, кого я шукаю”.

Кілька днів тому, рівно через два роки після публікації поста, який отримав величезну кількість переглядів, у Яніва народився син. Гольтшіан – перший ізраїльський батько-одинак, що належить до ЛГБТ-спільноти, чия дитина народжена за допомогою сурогатного материнства на батьківщині. Сурогатною матір’ю стала Мірі Йохакім, медсестра з півночі країни.

Слід зазначити, що послуги сурогатного материнства для пар чоловіків та чоловіків-одинаків в Ізраїлі стали можливими з 2021 року завдяки постанові Вищого суду справедливості (БАГАЦ) і відмові держави протидіяти цьому рішенню. За ініціативою стояв тодішній міністр охорони здоров’я Ніцан Горовіц. Перше штучне запліднення з метою зачаття дитини батька-одинака було проведено в лікарні “Бейлінсон” у Петах-Тікві.

“БАГАЦ і попередній уряд змінили моє життя”, – каже Гольтшіан. Яніва з Мірі познайомила спільна подруга. Уперше вони зустрілися в ресторані і подружилися. Незабаром було прийнято остаточне рішення. “Я знав, що це досить дорогий процес, і тому збирав на нього гроші з 16 років”, – розповідає Янів.

Мірі Йохакім виношує дитину для Яніва Гольтшіана (Фото: приватний архів)

У Мірі Йохакім двоє дітей. Вона вирішила, що більше не хоче заводити дитину, але готова завагітніти, щоб дати можливість іншим людям стати батьками. “Спочатку мій чоловік висловлював побоювання, але в підсумку зрозумів, наскільки мені це важливо”, – пояснює вона.

Згідно із законом сурогатна мати повинна отримати за виношування плоду 165.000 шекелів. Однак Йохакім підкреслює, що нею рухав зовсім не грошовий інтерес. “Я не вважаю, що мене використовували, – каже вона. – Навпаки. Це пішло мені на користь. Це був дивовижний досвід”.

Гольтшіан був одним із перших неодружених чоловіків, кому комісія МОЗ затвердила договір із сурогатною матір’ю. Зараз щасливий батько змушений долати бюрократичні перепони. “Мені все ще не хочуть оплачувати декретну відпустку, і поки що я не можу записати малюка в лікарняну касу”, – журиться він.

Професор Еран Вайнер, головний лікар гінекологічного відділення лікарні “Вольфсон” у Холоні, сказав, що його колеги “були раді допомогти Яніву стати батьком за допомогою чудової Мірі”.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією