Угандійський суд підтримав відмову уряду в реєстрації ЛГБТ-організації

У вівторок суд Уганди відхилив клопотання правозахисної ЛГБТ-групи, яка хотіла змусити уряд зареєструвати її, повідомив адвокат позивача.

Організація “Sexual Minorities Uganda” (SMUG) вперше подала позов до Верховного суду країни в 2015 році після того, як державний реєстратор компаній відмовився внести її до списку, що дозволило б організації діяти легально, заявивши, що її назва є “небажаною”.

На той час він також заявив, що організація просуває інтереси людей, чий спосіб життя криміналізований угандійськими законами. У 2022 році уряд Уганди призупинив діяльність SMUG, оскільки вона не була офіційно зареєстрована.

Одностатеві стосунки в Уганді є незаконними ще з часів британської колоніальної епохи, а в травні країна прийняла один з найсуворіших анти-ЛГБТ законів у світі, який забороняє “просування” гомосексуальності.

Справа, розглянута у вівторок, була апеляцією на рішення суду нижчої інстанції від 2018 року, який виніс рішення проти SMUG, однієї з найвідоміших ЛГБТ-організацій Уганди, що захищає права ЛГБТ.

“(Суд) постановив, що оскільки метою організації “Сексуальні меншини Уганди” (SMUG) є просування прав і добробуту людей, чия поведінка є кримінально караною за законами Уганди, то реєстратор мав рацію, що назва є небажаною”, – сказав Reuters юрист SMUG Едвард Ссемамбо.

Апеляційний суд, який виніс рішення, є тим самим, що виконує функції Конституційного суду, який, як очікується, незабаром винесе рішення щодо оскарження Закону про боротьбу з гомосексуальністю, який передбачає смертну кару за певні одностатеві зв’язки і тюремне ув’язнення терміном до 20 років.

Оскарження закону було подано до суду в грудні. ЛГБТ-активісти кажуть, що очікують на рішення суду найближчим часом.

Ссемамбо сказав, що рішення, винесене у вівторок, “не заспокоює”, оскільки наближається винесення рішення щодо анти-ЛГБТ закону, хоча він зазначив, що петиція зачіпає більш широкі політичні та економічні питання, які можуть вплинути на рішення суддів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією
Залишити коментар