У завершальний день прайду в Таллінні громадянин Росії напав з ножем на священника-гея

У столиці Естонії Таллінні в кінцевий день тамтешнього прайду поліція затримала громадянина Росії, який у барі напав з ножем на священника-гея з Фінляндії Патріка Тіайнена.

Про це сам Тіайнен розповів у фейсбуку, передає Zmina.

Потерпілий під час заходу розповідав про жаль, який відчуває, осмислюючи “біль, завданий меншинам в ім’я Бога”. У цей момент до закладу ввійшов юнак та сів за столик до присутніх. Як згодом уточнив глава МВС Естонії Лаур Ляенеметс, нападником виявився 25-річний громадянин РФ, щодо якого раніше вже відкривали провадження за носіння забороненої символіки.

Присутні в закладі повалили хлопця на землю, коли той вчинив напад, та утримували, поки не приїхали правоохоронці. У цей час він вигукував гомофобні фрази на кшталт “Бог ненавидить геїв”.

Внаслідок нападу постраждали троє, двом з яких допомогу надали на місці. До лікарні потрапив пастор Тіайнен.

“Дякую тим, хто був присутнім і хоробро поклав цю людину на землю, коли вона кричала про Божу помсту. Дякую поліції, швидкій допомозі та персоналу лікарні. Ми ніколи не дамо ненависті перемогти”, – написав він у фейсбуку та виклав фото свого побитого обличчя.

Очільник МВС Естонії, розповідаючи про інцидент, наголосив, що посадовці переглянуть підстави для перебування затриманого в країні.

“Ми не дозволимо влаштовувати в нашій країні провокації в російських інтересах, у кожному подібному випадку естонська держава діятиме рішуче. Ця приголомшлива атака нагадує: слова мають наслідки. Якщо лідери думок – чи то політики, чи релігійні лідери – систематично пригнічують права та свободи кількох меншин у своїх публічних виступах, то рано чи пізно така необдумана чи, навпаки, дуже продумана мова може стати злочином від руки якогось радикала-фанатика”, – сказав він.

Нагадаємо, що нещодавно в центрі Києва невідомі гомофоби напали на художника Даніеля Скрипника. Коли кривдники, яких було щонайменше п’ятеро, пішли, то потерпілий викликав поліцію на місце злочину, втім нікого не дочекався й за 20 хвилин. Нині розслідування цієї справи перебуває на контролі в Омбудсмана.

Українські правоохоронці досі ефективно не карають винних у злочинах ненависті щодо ЛГБТ-людей, а парламент не ухвалює відповідного законодавства, що мало б розв’язувати цю проблему.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією