У Таллінні пройшла демонстрація на підтримку ЛГБТ: не обійшлося без провокацій
17 травня, з 18:00-19:00, у День боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобією, у Таллінні (Естонія) відбулася демонстрація в парку Таммсааре. Понад 200 представників ЛГБТК+ спільноти зібралися разом, щоб нагадати про дискримінацію, ненависть та інші проблеми, які переслідують їх усе життя.
Невинна весела демонстрація веселкової спільноти Естонії не обійшлася без провокацій з боку агресивно налаштованої молоді. Спочатку на адресу присутніх звідкись із парку вигукували образливі гасла – “П*дараси”, пізніше з’явилася група молодих людей із плакатами, на яких були написи аналогічного змісту – “Гоміків – у піч!”
Кореспонденту порталу Limon.ee вдалося поспілкуватися з молодими людьми, які приховували свої обличчя за сонцезахисними окулярами і капюшонами. Тексти їхніх плакатів закликають до насильства. На запитання про те, що їм не подобається, прозвучала відповідь: “Те, що ці (ЛГБТК+ активісти – прим.ред.) мене знімають!” Після цього в них запитали: “Які почуття ви відчуваєте по відношенню до цих людей, ви їх ненавидите?” На що отримали негативну відповідь.
Організатори демонстрації були змушені звернутися в поліцію. Правоохоронці оперативно відреагували на виклик. Цього разу обійшлося мирно. Ніхто не постраждав, нікому не заподіяли шкоди.
Нагадаємо, мета демонстрації – привернути увагу до насильства проти ЛГБТ+ людей і проявити солідарність з ЛГБТ+ українцями. Попри це, на демонстрації були десятки політичних біженців з росії, які не бачать свого життя в цій країні, особливо після розв’язаної путіним війни в Україні.
Захід організовано ЛГБТ-активістами з компанії – Q-Space.
Цілі цього свята:
- Протидія будь-якому фізичному, моральному, релігійному та символічному насильству щодо людей з іншою сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю;
- підтримка та координація всіх ініціатив по всьому світу, які допомагають усім громадянам досягти рівних прав;
- прояв солідарності з усіма лесбійками, ґеями, бісексуалами і транс-людьми світу, зокрема там, де вони не мають можливості виступати за свої права;
- проведення ширшої кампанії із захисту прав людини.