У США суддя ухвалив рішення проти релігійних батьків, які намагались заборонити дітям слухати книги про ЛГБТК+
Федеральний суддя відхилив запит про можливість для батьків виводити своїх дітей з класної кімнати, коли читають вголос книжки з персонажами ЛГБТК+.
У травні кілька родин мусульман, євреїв і християн подали позов проти Державних Шкіл Громади Монтгомері — шкільного округу в штаті Меріленд, США.
Як повідомляє The Washington Post, у судовому позові заявлялося, що використання книг ЛГБТК+ змушує релігійних батьків або поступатися своїми переконаннями, або забирати своїх дітей з системи державної школи.
У Меріленді учні мають право вибирати певні уроки – зокрема, навчальну програму з сімейного життя та людської сексуальності. Батьки стверджували, що деякі книги для початкових класів вводять подібні теми, і тому вони повинні мати право вибирати читання.
Однак їм не вдалося переконати суддю Дебору Бордмен з окружного суду США Меріленду в місті Гринбелт.
Суддя Бордмен вирішила, що батьки не продемонстрували, що відсутність можливості відмови в школах “призведе до індоктринування їхніх дітей або інакше змусить їхніх дітей порушити або змінити свої релігійні переконання”.
Вона додала, що незалежно від права відмови “батьки залишаються вільними преслідувати свої святі обов’язки навчати своїх дітей своїй вірі”.
“Навіть якщо вплив на дітей релігійно образливих ідей зменшує ймовірність успіху батьківських зусиль, це не є обтяженням, накладеним урядом на їхню релігійну практику”, – сказала Бордмен.
У перелік книжок, які батьки не хотіли, щоб чули їхні діти (які не були обов’язковими для читання в кожному класі), потрапили книги “З любов’ю, Вайолет” — історія про дівчинку, яка закохується в однокласницю, та “Моя веселка” — казка про матусю, яка робить кольорову перуку для своєї трансгендерної дочки.
The parents are united that the new storybooks are age-inappropriate, spiritually and emotionally damaging for their children, and inconsistent with their religious beliefs. pic.twitter.com/nlKq5CYkvl
Шкільний округ ще у березні визначив ці книжки відповідними до віку та рівню розвитку, та заборонив батькам виводити своїх дітей з уроків, де читаються ці книжки.
Однак у червні батьки з групи Family Right for Religious Freedom (Право сім’ї на релігійну свободу) зібралися біля Управління освіти округу Монтгомері й вимагали мати можливість відмовитися від читання книжок з ЛГБТК-персонажами своїм дітям.
Family Rights for Religious Freedom, CAIR, & more gather outside the Montgomery County Board of Education in Rockville, MD to demand they restore the choice to “opt out” of reading LGBTQ+ books after an exemption had ended in March. The district has no plans to change its policy pic.twitter.com/IFZvWsUkHz
Після рішення Бордмен школа заявила, що вона “продовжує забезпечувати створення інклюзивного та гостинного навчального середовища та створення можливостей для того, щоб усі учні бачили себе та свої родини представленими в навчальних матеріалах”.
Ерік Бакстер, юрист, який представляє релігійних батьків, назвав рішення судді Бордмен “неправильним на декількох рівнях” та заявив, що планує подати апеляцію.
Заборона книжок охопила школи та бібліотеки США
Рішення судді Бордмен – це невелика перемога серед ростучого руху цензури ЛГБТК+ книг у США. Письменники попереджають, що заборона книжок “активно шкодить” дітям.
Прохання заборонити книги досягли рекордної кількості в 2022 році, а звіт PEN America показав, що чотири з десяти заборонених книг у школах США містять контент про ЛГБТК+.
Звіт виявив, що протягом минулого навчального року було заборонено понад 1600 книг у понад 5000 школах, причому 41% заборонених книжок були вибрані через наявність ЛГБТК+ персонажів та тем.
Лише в серпні у публічній бібліотеці міста Міссісіпі графічні романи серії “Коли завмирає серце” Еліс Осман було вилучено з секції літератури для підлітків через ствердження групи батьків, що книги є “порнографічними”, а місцева бібліотека в невеликому місті штату Вашингтон знаходиться під загрозою закриття через наявність книги про трансгендерних осіб.